Naršymo kelias

Papildomos priemonės

  • Spausdinimo versija
  • Sumažinti šriftą
  • Padidinti šriftą

Follow us

„Facebook“

Gamtinis kapitalas

Dažnai tai pamirštame, bet be gamtos net negalėtume išgyventi. Gamta mums duoda derlingą dirvožemį, iš kurio gauname maisto, žaliavas, iš kurių statomi mūsų namai ir siuvami mūsų drabužiai, gėlą vandenį ir švarų orą, kuriuo kvėpuojame. Visa tai vadiname gamtiniu kapitalu

ir jį verta apsaugoti. ES priimti teisės aktai šiam kapitalui apsaugoti ir užtikrinti, kad jis išliktų ateinančioms kartoms. Yra priimta gėlam vandeniui skirta Vandens pagrindų direktyva, jūroms skirta Jūrų strategijos pagrindų direktyva, taip pat Oro kokybės direktyva, kuria siekiama užtikrinti, kad oras išliktų švarus, neužterštas kenksmingomis medžiagomis, ir Buveinių bei Paukščių direktyvos, skirtos mūsų laukiniams gyvūnams ir jiems išgyventi būtinoms vietovėms.

Priimta ir kitų teisės aktų: kovos su klimato kaita, cheminių medžiagų, pramonės išlakų bei atliekų. Jais taip pat padedama išsaugoti mūsų gamtos kapitalą ir apsaugoti jį nuo pavojų.

Šiame skyriuje rasite informacijos apie biologinę įvairovę, apie pavojus mūsų gamtai ir jūroms, dirvožemį ir miškus. Be to, sužinosite, kaip Europa apsaugo savo gamtinį kapitalą pasitelkdama tinklą „Natura 2000“ ir finansavimo iniciatyvą LIFE+.