Naršymo kelias

Papildomos priemonės

  • Spausdinimo versija
  • Sumažinti šriftą
  • Padidinti šriftą

Follow us

„Facebook“

Triukšmo tarša ES

Vis daugiau europiečių susiduria su triukšmo tarša darbe ir namuose ir tai gali pakenkti jų sveikatai.

Triukšmo tarša siejama su įvairiomis sveikatos problemomis ir vis dėlto vis daugiau europiečių kenčia nuo didelio triukšmo. Triukšmas taip pat turi neigiamą poveikį laukinei florai ir faunai. Reikalaujama, kad ES valstybės narės surinktų informaciją apie triukšmo lygį didesniuose miestuose ir didmiesčiuose, keliuose, geležinkeliuose, oro uostuose ir parengtų planus, kaip spręsti šią problemą.

Vis didesnį susirūpinimą kelia transporto priemonių, pramonės sektoriaus ir poilsinės veiklos keliamas triukšmas. Kelių eismas yra pagrindinis triukšmo miestuose šaltinis – kasdien beveik 70 mln. europiečių miestuose ir didmiesčiuose girdi 55 decibelus viršijantį vien eismo keliamą triukšmą. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, ilgą laiką girdint tokį triukšmą gali padidėti kraujo spaudimas ir ištikti infarktas.

Apie 50 mln. miestų teritorijų gyventojųkenčia nuo pernelyg didelio eismo triukšmo naktį, o 20 mln. iš jų naktinis eismo triukšmas iš tiesų pakenkia sveikatai.

Didžiausia problema – triukšmas trukdo miegoti. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad norint naktį gerai išsimiegoti, nuolatinis aplinkos triukšmas turėtų neviršyti 30 decibelų, o pavieniai triukšmai neturėtų viršyti 45 decibelų.

Kitos dėl triukšmo kylančios sveikatos problemos gal būti spengimas ausyse, psichikos sveikatos problemos ir stresas.

Jis taip pat gali paveikti darbingumą, o vaikams sukelti sunkumų mokantis.

Nuo triukšmo nukenčia ir paukščiai bei gyvūnai. Nors kai kurie gyvūnai prisitaiko prie gyvenimo mieste, nerimą kelia tai, kad dėl triukšmo taršos kai kurie gyvūnai gali apleisti įprastas veisimosi ir maitinimosi vietas.

Pagal ES teisės aktus institucijos įpareigotos informuoti visuomenę apie triukšmo taršos poveikį ir su ja konsultuotis dėl planuojamų priemonių spręsti triukšmo taršos problemą. Taip piliečiai gali sužinoti, kaip triukšmo valdymo priemonės duoda apčiuopiamų teigiamų rezultatų, ir, jei būtina, susisiekti su savo išrinktais atstovais.