Koduleht

Koduleht

Kas oled kunstitudeng?

Kas elad Euroopas?

Kas tahad teha oma kunsti kättesaadavaks puudustkannatavale inimesele?

Siis me vajame Sind!

Kui Sind köidavad praegused sotsiaalsed teemad, kui sa oled kursis võitlusega vaesuse vastu ja valmis inimlikuks seikluseks, siis on see projekt mõeldud Sulle! Osale meie Kunstipartneri projektis fotograafiatudengitele ja puudustkannatavatele inimestele! Selle Euroopa fotonäitusega projekti teema koos on (MITTE)NÄHTAV. Ära oota! Tööde esitamise tähtaeg on 24. september 2010.

Mis see on?

Kunstipartneri projekt on üks tähtsamaid üritusi vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlemise Euroopa aasta raames.

Miks?

Kunst ei saa vaesust välja juurida, aga ta saab anda inimestele tagasi väärikuse ja enesekindluse. See aitab luua sotsiaalseid sidemeid. Elu ebakindlates tingimustes sunnib inimesi keskenduma oma põhivajadustele. Seal pole kohta kultuurilisele tegevusele. Aga kui inimene irdub kultuurist, tõrjutakse ta ühiskonna äärealadele. Osaledes selles kunstiprojektis ja luues tunnevad need inimesed ennast rohkem ühiskonnaga seotuna. Kultuuriline tegevus paneb end inimestena tundma. See annab identiteedi, mis võimaldab inimestel ületada häbitunnet, seda eraldatuse allikat.

Kelle jaoks?

Triod – kunstitudeng, puudustkannatav isik ja VVO (valitsusväline organisatsioon) – moodustatakse igas liikmesriigis. VVO partnerid loovad sideme tudengi ja puudustkannatava isiku vahel ning aitavad kaasa nende esimesele kohtumisele ja järgnevale ühistööle. Seejärel selle duo liikmed, tudeng ja puudustkannatav isik, asuvad oma kohtumiste käigus kaamera taha ja teevad fotosid. Seega on need fotod tõelised koostöös sündinud kunstiteosed.

Kunstikomitee valib välja umbes viiskümmend fotot, mis pannakse näitusele.

Kuidas?

Kõiki fotosid (mis vastavad valikukriteeriumile) saab vaadata sellel lehel ja umbes 50 fotot pannakse näitusele Brüsselis 2010. aasta novembri lõpus. Kõik fotod allkirjastatakse duo mõlema liikme poolt. Kui foto on välja valitud, saab duo nähtavaks Euroopa tasandil ja neile antakse osavõtusertifikaat, näituse kataloog ning nende konkursifotoga postkaardid.