Ambassadors of the European Year

Patricia Kazadi

Patricia Kazadi

Poland

Od dziecka pasją Patrici jest muzyka i film. Popularność w Polsce zdobyła występując w wielu produkcjach telewizyjnych, m. in. „Daleko od noszy”, „Egzamin z Życia”, „Fala Zbrodni”, „Rajskie Klimaty”, „Londyńczycy” oraz „Na Wspólnej”. Na dużym ekranie zadebiutowała epizodem w „Miłości na Wybiegu” reż. Krzysztofa Langa. Już niedługo odbędą się premiery filmów, "Funio, Szefunio i reszta…” oraz „M-20”. W roku 2007 Patricia wzięła udział w programie „Jak Oni Śpiewają” , w którym zajęła 3 miejsce. Od roku 2006 była prezenterką stacji TVN Lingua, współprowadziła także program „Class of MTV” dla stacji MTV Europe. Od 2009 roku pracuje jako reporter w stacji TVN Warszawa.

Korzystając z tego, że jest osobą medialną chciałaby promować cele Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Chce dotrzeć do ludzi młodych i wpłynąć wśród nich na większe poczucie empatii wobec ludzi ubogich i wykluczonych społecznie. Patricia zaangażowała się w realizację celów Europejskiego Roku 2010, gdyż w upatruje w młodych ludziach potencjału mogącego zmienić świat.

"Moim celem jest promocja tego typu przedsięwzięć, wspieranie ludzi potrzebujących oraz pogłębianie wśród społeczeństwa świadomości o skali istnienia takiego problemu, jakim jest ubóstwo i wykluczenie społeczne."

Patricia Kazadi is a 22 year old polish actress, singer and dancer.