Ambassadors of the European Year

Normunds Skauģis

Normunds Skauģis

Latvia

Normundam Skauģim pieder maizes ceptuve. Viņš ir atpazīstams Latvijas uzņēmējs, kas sekmīgi var uzrunāt ne tikai sabiedrību kopumā, bet arī citus uzņēmējus. Ilgais un mērķtiecīgais darbs ir darījis Normundu ne tikai par iecienītu un atzītu maizniekmeistaru, bet arī atbildīgu uzņēmēju.

Normunds Skauģis: „Ikdienas lielajā steigā mēs reti kāds aizdomājamies, ka apkārt mums var būt cilvēki, kuri cieš no nabadzības vai ir vientuļi un atstumti no vispārējās pieņemtās sabiedrības. Īpaši aktuāli tas ir šodien, kad labklājības līmenis gan mūsu valstī, gan arī Eiropā ir krities un cilvēkiem ir palikuši sliktāki dzīves apstākļi. Dažiem jau šobrīd katra diena ir kā nežēlīga cīņa, lai varētu izdzīvot un pastāvēt par sevi. Un tādiem cilvēkiem noteikti ir vajadzīga palīdzība no malas – no ikkatra no mums. Kaut pavisam neliela, bet tomēr. Un šis ir veids, kā es varu palīdzēt. Kaut nedaudz, bet tomēr...

Svarīgākais ir, lai cilvēki apzinās un saprot šīs problēmas būtību, ka apkārt mums ir arī cilvēki, kas dzīvo pavisam savādāku dzīvi – daudz skarbāku un grūtāku. Vēlos, lai cilvēki par to vairāk aizdomājas, ja ne pat paši kaut uz brīdi iedomājas sevi to cilvēku vietā, jo tikai tā var saprast un lietas novērtēt pa īstam! Jo mēs jau esam pieraduši domāt un teikt, „ka ar mani nekad nekas tāds nenotiks”.

Vēlos, lai katrs padomā, kā var palīdzēt citiem, lai padarītu viņu dzīvi mazliet gaišāku un vieglāku. Vairākkārt ir pierādījies arī dažādās labdarības akcijās, ka cilvēku sirdis ir atvērtas, ja vien ir kāds, kurš par to runā un parāda ceļu, kā var palīdzēt. Šī gada ietvaros esmu apņēmies to darīt arī es, lai tikai šajā pasaulē būtu vairāk laimīgāku un smaidīgāku cilvēku. Esmu pārliecināts, ka tikai tādā veidā arī mēs varēsim dzīvot labāku dzīvi, ja spēsim palīdzēt citiem!”

Normunds Skauģis owns a bakery. He is a famous local entrepre-neur, who can address society in general and the business audience, too. Well respected by everyone.

Associated link