Ambassadors of the European Year

Aigars Apinis

Aigars Apinis

Latvia

Aigars Apinis ir vairākkārtējs paralimpiskais pasaules un Eiropas čempions, kurš guvis šos panākumus vienīgi ar paša gribasspēka un vēlmes palīdzību pierādīt, ka dzīve, sēžot ratiņkrēslā, arī var būt pilnvērtīga un interesanta. Pamatskolā viņš nodarbojās ar dažādiem sporta veidiem, bet tā nopietni nebija pievērsies nevienam. Sporta karjera sākās ar invalīdu sportu tepat Latvijā. Viņu raksturo spēcīgs gribasspēks un vēlme parādīt, ka arī cilvēki ar invaliditāti var sasniegt augstus mērķus.

Aigars Apinis: Labas gribas vēstnieka lomu es nejūtu kā papildus pienākumu – mēs ikviens esam cilvēks un mēs ikviens esam atbildīgs, turklāt katram no mums ir dota iespēja iesaistīties un ne jau tikai vārda vai nosaukuma dēļ, bet ar reālu rīcību un pārliecību par to, ko darām, ko varam darīt vairāk vai labāk. Ar savu sportisko enerģiju un dzīves pieredzi esmu gatavs kļūt par virzītājspēku arī citiem.

Esmu gatavs ar savu pieredzi un uzdrīkstēšanos palīdzēt kaut vienam cilvēkam, kurš vēlas, lai viņu sadzird un ierauga. Esmu pārliecināts - kopā mums ir spēks.

A. Apinis is two-time Paralympics Games Champion.