Ambassadors of the European Year

Vija Ancāne

Vija Ancāne

Latvia

Vija Ancāne nāk no Rēzeknes puses, beigusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti, kā sabiedriskās ēdināšanas inženieris – tehnologs. Strādājusi par pasniedzēju Jaunaglonas lauksaimniecības skolā, vēlāk par ražošanas meistari KSS „Turība”, bet 2000. gadā izveidoja savu maizes ceptuvi „Aglonas maize”. V.Ancāne aktīvi papildina savas zināšanas dažādos kursos un ir bijusi daudzu sabiedrisko aktivitāšu dalībniece un organizatore. Pēc Vijas iniciatīvas un vadības izveidots vienīgais Maizes muzejs Latvijā.

Vija Ancāne: „Mani uztrauc nabadzības un sociālās atstumtības jautājumi, jo tie parasti īpaši smagi skar attālākos Latvijas reģionus. Tieši šis aspekts arī lika atsaukties un piekrist šim goda pienākumam.”

Vija kā labas gribas vēstniece ir gatava rīkoties, dalīties savā pieredzē un zināšanās, lai savu iespēju robežās uzlabotu situāciju, iedvesmotu cilvēkus noticēt sev, pievērstu šai problēmai valsts līderu uzmanību.

Famous and respected person in one of the biggest regions in Latvia – Latgale region. Owns the only “Bread museum” in the Baltics. Socially active person involved in Women NGOs.

Associated link