Ambassadors of the European Year

Gunta Anča

Gunta Anča

Latvia

Gunta Anča ir Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO valdes priekšsēdētāja un eksperte cilvēku ar īpašām vajadzībām jautājumos ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

Gunta Anča: „Nabadzības un sociālās atstumtības jautājumi Latvijā ekonomiskās krīzes laikā ir īpaši aktuāli. Domāju, ka mana pieredze un zināšanas kaut nedaudz varētu izmainīt šo situāciju un ļaut atrast visatbilstošākos risinājumus. Kā rāda vairāki ES veiktie pētījumi, invaliditāte ir papildus riska faktors, kas palielina nabadzības draudu iespējamību. Man šķita svarīgi kļūt par Labas gribas vēstnieku – lai no vienas puses pārstāvētu šo ļoti nozīmīgo mērķauditoriju un no otras puses sniegtu sabiedrībai labāku sapratni par invaliditātes jautājumiem.“

High level expert in disability issues. Works on disabled people policy issues, a role model that has broken a stereotype on disabled people. SUSTENTO, which has 26 member organisations, represents more than 25,000 people with disabilities in Latvia, and has the aim of promoting equal opportunity, rights protection and full inclusion for people with disabilities. Gunta is also a resource person for the Latvian Ministry of Social Welfare’s (NIB) National Council of Disability Affairs and a member of their working groups on disability law, policies and action plans.

Associated link