Ste mladý výtvarník alebo dizajnér? Hľadáme nový symbol pre bezpečnejšie a dôveryhodné online služby. Zapojte sa a pošlite svoj návrh do súťaže „e-Mark U Trust“. Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť svoje dielo na dôveryhodných webových lokalitách v celej Európe!

O čo ide v súťaži „e-Mark U Trust“?

Hľadáme nový nápaditý symbol, vďaka ktorému budú používatelia internetu vedieť, či môžu pri vykonávaní elektronickej transakcie dôverovať online službe. Vašou úlohou je vytvoriť symbol pre kvalifikované dôveryhodné elektronické služby.

Ak ste mladý výtvarník alebo dizajnér, zapojte sa do našej súťaže „e-Mark U Trust“ a pošlite nám svoj návrh. Ak Váš návrh zvíťazí, uvidíte ho na mnohých webových lokalitách poskytovateľov kvalifikovaných dôveryhodných služieb vo všetkých 28 krajinách EÚ. Na víťaza navyše čaká cena vo výške 5 000 EUR.

Čo sú kvalifikované dôveryhodné elektronické služby?

Ak odídete študovať do zahraničia, musíte po príchode do novej krajiny EÚ absolvovať niekoľko administratívnych krokov. Vďaka kvalifikovaným dôveryhodným elektronickým službám nie je nutné osobne sa dostaviť do kancelárie miestneho úradu alebo univerzity. Zápis na kurzy alebo registrácia na  miestnych úradoch sa dá uskutočniť aj online.

Potrebujete podpísať dokument? ŽIADEN PROBLÉM, môžete využiť elektronický podpis. Potrebujete ho podať do určitého termínu? ŽIADEN PROBLÉM, elektronická časová pečiatka bude dôkazom, že ste ho podali načas. Potrebujete potvrdenie o doručení? ŽIADEN PROBLÉM, zaistí to elektronická doručovania služba pre registrované zásielky. Nový právny predpis Európskej únie o dôveryhodných elektronických službách znamená, že všetky tieto služby možno používať bez ohľadu na štátne hranice. Rozlišuje aj medzi dôveryhodnými elektronickými službami s priemernou úrovňou bezpečnosti a službami s vysokou úrovňou bezpečnosti, ktoré sa označujú aj ako ako „kvalifikované dôveryhodné elektronické služby“.

Čo hľadáme?

Potrebujeme značku dôvery (symbol alebo logo) pre kvalifikované dôveryhodné služby, ktorá sa bude používať na webových lokalitách poskytovateľov kvalifikovaných dôveryhodných služieb vo všetkých 28 štátoch Európskej únie.

Značka dôvery bude jednoduchá, originálna a nápaditá a navodí pocit dôvery a istoty.

Význam značky:

  • používatelia internetu môžu uskutočniť svoje elektronické transakcie bezpečne, pohodlne a zabezpečeným spôsobom,
  •  môžu sa spoľahnúť na to, že požadované dôveryhodné služby sú v súlade s predpismi EÚ a spĺňajú špecifické požiadavky,
  • poskytovatelia elektronických dôveryhodných služieb môžu spotrebiteľom zaručiť, že ich služby sú legitímne a dosahujú kvalitu, ktorá spĺňa požiadavky platné v celej Európskej únii.
  • Značka dôvery je zárukou toho, že ponúkané služby sú kvalifikované a spĺňajú pravidlá stanovené v nariadení eIDAS (nariadenie o elektronickej identifikácii a dôveryhodných službách pre elektronické transakcie na vnútornom trhu).

Prečo sa súťaž koná?

V roku 2016 sa v celej Európskej únii zavedie nová značka dôvery EÚ pre poskytovateľov kvalifikovaných dôveryhodných služieb. Túto značku dôvery EÚ budú môcť dobrovoľne používať poskytovatelia kvalifikovaných dôveryhodných služieb, ktoré majú sídlo v jednom z 28 členských štátov EÚ a spĺňajú požiadavky stanovené v nariadení eIDAS.

Kedy sa bude značka dôvery používať?

Napríklad sa chystáte podpísať zmluvu o nákupe vybavenia pre svoj podnik v hodnote 50 000 EUR. Dodávateľ má sídlo ďaleko od vás, takže by ste zmluvu podpísali radšej elektronicky než osobne.

Na internete vyhľadáte dôveryhodného poskytovateľa služieb a zakúpite si certifikát pre elektronický podpis. Ako sa presvedčíte o spoľahlivosti služieb zvoleného poskytovateľa? V zmluve ide o vysokú sumu a chcete mať istotu, že služba, ktorú sa chystáte zakúpiť, ponúka vysokú úroveň ochrany a v EÚ právne uznávaná.

Ak nájdete webovú lokalitu, ktorá používa značku dôvery EÚ, máte istotu, že váš elektronický podpis je bezpečný.

Kto sa môže zúčastniť?

Do súťaže „e-Mark U Trust“ môžu svoje najinovatívnejšie návrhy zaslať všetci študenti dizajnu alebo umenia z celej EÚ. Účastníci musia byť zapísaní na akadémii, univerzite alebo vyššej odbornej škole v niektorom z 28 členských štátov EÚ. Súťažné príspevky treba zaslať do 15. septembra 2014. Skôr, než sa prihlásite, prečítajte si pravidlá súťažešpecifikácie , kde sa dozviete, či spĺňate súťažné kritériá!

Pošlite nám svoj nápad!

Svoj návrh nám môžete poslať prostredníctvom tejto webovej lokality v období od 3.července do 15. septembra 2014 (viac informácií nájdete v časti Pošlite nám svoj návrh).

Prečo sa zúčastniť? Už len to, že Váš výtvor bude figurovať na mnohých webových lokalitách, je dobrým dôvodom na účasť v súťaži o značku dôvery EÚ. Okrem toho Váš návrh pomôže pri vytvávaní dôvery k internetu a online službám.

Navyše by výhra v súťaži „e-Mark U Trust“ mohla znamenať prelom vo Vašej kariére dizajnéra.

Hlavná cena: Víťaz získa 5 000 EUR v hotovosti. Obsadili ste druhé miesto? Získavate 3 500 EUR. A čo víťaz tretieho miesta? Čaká naň 1 500 EUR.

Víťaz súťaže a ďalší dvaja finalisti dostanú pozvánku na slávnostné odovzdávanie cien, ktoré sa bude konať v lete 2015 v Bruseli.