Tu esi jauns mākslinieks vai dizaineris? Mēs meklējam jaunu simbolu, kas apzīmētu drošākus un uzticamākus tiešsaistes pakalpojumus. Nāc talkā! Dalies savās idejās konkursā "e-Mark U Trust"! Iespējams, ka tieši Tavs darbs būs redzams visās uzticamās tīmekļa vietnēs Eiropā. Nepalaid garām šo iespēju!

Konkurss "e-Mark U Trust" — kas tas ir?

Mums ir vajadzīgs jauns simbols, kurš interneta lietotājiem vēstītu par to, ka, veicot elektronisku darījumu, šim tiešsaistes pakalpojumam var uzticēties. Tu radīsi dizainu simbolam, kurš apzīmēs kvalificētus elektroniskos uzticamības pakalpojumus.

Ja esi jaunais mākslinieks vai dizaineris, piedalies konkursā "e-Mark U Trust" un nosūti mums savu darbu. Ja Tevis veidotais dizains konkursā uzvarēs, tas būs redzams daudzu kvalificētu uzticamības pakalpojumu sniedzēju tīmekļa vietnēs visās 28 ES dalībvalstīs, un uzvarētājs saņems arī naudas balvu 5000 eiro apmērā!

Kas ir kvalificēts elektroniskais uzticamības pakalpojums?

Ja Tu dodies studēt ārvalstīs, tad, ierodoties Tavā jaunajā ES valstī, Tev jānokārto virkne administratīvu procedūru. Pateicoties kvalificētiem elektroniskajiem uzticamības pakalpojumiem, Tev nav jāiet uz vietējās pašvaldības vai universitātes birojiem. Pietiek ar to, ka Tu reģistrējies savam mācību kursam vai reģistrējies vietējās iestādēs tiešsaistē.

Tev jāparaksta kāds dokuments? NEKĀDU PROBLĒMU! Tas ir izdarāms, izmantojot elektronisko parakstu. Šis dokuments jāiesniedz līdz konkrētam termiņam? NEKĀDU PROBLĒMU! Elektroniskais laika zīmogs apliecinās, ka to esi iesniedzis laikā. Tev ir nepieciešams apstiprinājums par saņemšanu? NEKĀDU PROBLĒMU! To var nodrošināt elektroniski reģistrētu sūtījumu piegādes pakalpojums. ES ir pieņemti jauni noteikumi par elektroniskajiem uzticamības pakalpojumiem, kas paredz, ka visus šos minētos pakalpojumus Tu vari izmantot pāri valstu robežām. Ar šiem jaunajiem noteikumiem ir arī nošķirti vidēja drošības līmeņa elektroniskie uzticamības pakalpojumi no augsta drošības līmeņa uzticamības pakalpojumiem jeb "kvalificētiem elektroniskajiem uzticamības pakalpojumiem".

Kādi ir mūsu kritēriji?

Mums ir vajadzīga uzticamības zīme (simbols vai logo) kvalificētiem uzticamības pakalpojumiem, kuru varētu izmantot kvalificētu uzticamības pakalpojumu sniedzēju tīmekļa vietnēs visās 28 ES dalībvalstīs.

Šai uzticamības zīmei vajadzētu būt vienkāršai, oriģinālai un atjautīgai, un tai jāspēj paust uzticamības un drošības vēstījums.

Šī zīme norādīs uz to, ka:

  • interneta lietotāji var veikt savus darījumus tiešsaistē, un tas ir droši, ērti un nav riskanti;
  • interneta lietotājiem ir skaidri norādīts, ka uzticamības pakalpojumi, kas tiem vajadzīgi, atbilst ES noteikumiem un konkrētām prasībām;
  • elektronisko uzticamības pakalpojumu sniedzēji var pārliecināt patērētājus par to, ka to piedāvātie pakalpojumi ir leģitīmi un tiek nodrošināti tāda kvalitātē, kas reglamentēta visā ES;
  • uzticamības zīme nodrošina, ka piedāvātie pakalpojumi ir kvalificēti un atbilst eIDAS regulā paredzētajiem noteikumiem.

Kāpēc tiek organizēts konkurss?

2016. gadā visā Eiropas Savienībā ir paredzēts ieviest jaunu ES uzticamības zīmi kvalificētu uzticamības pakalpojumu sniedzējiem. ES uzticamības zīmi brīvprātīgi var izmantot tie 28 ES dalībvalstīs reģistrētie kvalificētu uzticamības pakalpojumu sniedzēji, kas nodrošina atbilstību ES tiesību aktos izklāstītajām prasībām eIDAS regulā.

Kādos gadījumos uzticamības zīme tiks izmantota?

Piemēram, gadījumā, ja Tu grasies parakstīt līgumu €50 000 vērtībā par aprīkojuma iegādi savam uzņēmumam. Aprīkojuma piegādātāja galvenā uzņēmējdarbības vieta ir tālu no vietas, kur atrodies Tu, tāpēc Tu vēlies šo līgumu parakstīt elektroniski, nevis ierasties piegādātāja birojā.

Tu vari doties tiešsaistē, lai sameklētu uzticamības pakalpojumu sniedzēju, no kura iegādāties elektroniskā paraksta sertifikātu. Kā gan Tu vari būt drošs, ka Tevis izvēlētā pakalpojumu sniedzēja piedāvātie pakalpojumi ir uzticami? Ir runa par līgumu zelta vērtē, tāpēc Tu gribi būt drošs, ka pakalpojums, kuru Tu grasies iegādāties, sniedz augsta līmeņa drošību un ir juridiski atzīts ES.

Tu atrodi tīmekļa vietni, kas izmanto ES uzticamības zīmi, un tādējādi esi pārliecināts par to, ka Tavs elektroniskais paraksts ir drošs.

Kas konkursā var piedalīties?

Konkursā "e-Mark U Trust" savus visradošākos gara augļus var iesniegt visi ES dizaina vai mākslas jomas studenti. Dalībniekiem ir jābūt reģistrētiem akadēmijā, universitātē vai koledžā kādā no 28 ES dalībvalstīm. Darbi jāiesniedz līdz 2014. gada 15. septembrim. Pirms piesakies dalībai konkursā, iepazīsties ar konkursa noteikumiem un specifikācijām, lai pārliecinātos, ka Tu atbilsti dalības kritērijiem!

Dalies ar savām idejām!

Dizaina projektu Tu vari iesniegt, izmantojot šo tīmekļa vietni laikā no 2014. gada 3 jūlijs līdz 15. septembrim (lai iepazītos ar plašāku informāciju, noklikšķini uz saiti Iesniedz savu dizaina projektu).

Kāpēc gan lai Tu piedalītos? Tevis radītais darbs būs redzams daudzās tīmekļa vietnēs, bet tas ir tikai viens no motivējošiem argumentiem par labu dalībai ES uzticamības zīmes konkursā "e-Mark U Trust". Tevis izstrādātais simbols palīdzēs veidot uzticēšanos interneta un tiešsaistes pakalpojumiem.

Turklāt, ja Tu uzvarēsi "e-Mark U Trust" konkursā, tas var būt izšķirošs pavērsiens Tavā radošajā izaugsmē.

Naudas balva: konkursa uzvarētājs saņems 5000 eiro skaidrā naudā! Ja Tu ierindosies otrā vietā? Saņemsi 3500 eiro! Bet ja trešajā? Kā trešās vietas ieguvējs saņemsi 1500 eiro.

Konkursa uzvarētājs un divi pārējie godalgotie laureāti saņems uzaicinājumu piedalīties oficiālā apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies Briselē 2015. gada vasarā.