ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Publikace

Publication date:
26/06/2018

/czech-republic/file/prilohaiiipokynykdohodeopartnerstvipdf-0_cspriloha_iii._pokyny_k_dohode_o_partnerstvi.pdf

EU Bookshop

unavená studentka spí na knihách v knihovně ©shutterstock

Internetové knihkupectví, knihovnu a archiv publikací vydaných od roku 1952 až do současnosti, nabízí EU Bookshop. Naleznete v něm kolem 100 000 titulů a 190 000 odpovídajících elektronických verzí (publikace ve formátu PDF, elektronické knihy, CD-ROMy , DVD atd.), a to ve více než 50 jazycích (mezi nimiž je samozřejmě také 24 úředních jazyků EU).

Máte-li zájem o tištěnou podobu některého titulu, budete pravděpodobně muset uhradit menší poplatek. Pokud vám publikace stačí ve formátu PDF či jako elektronická kniha, obdržíte ji zdarma.

Autorem velké většiny publikací, které jsou na stránkách EU Bookshop k dispozici, je některá z institucí EU, tedy např. Evropská komise, Evropský parlament, Rada EU, některá z agentur EU či jiný subjekt.

 

Jak funguje Evropská unie

Obal publikace s nápisem Jak funguje Evropská unie a s puzzle ©EU

Tato publikace zodpovídá na všechny institucionální otázky Evropské unie srozumitelným a jednoduchým způsobem. Podává rovněž stručný přehled o agenturách a dalších institucích, které se podílejí na činnosti EU. Jejím cílem je nabídnout vám užitečného průvodce po rozhodovacím procesu v EU.

Publikaci si můžete stáhnout na stránce EU Bookshop.

 

 

 

 

 

 

Evropa: informační příručka pro mladé

Obal publikace s nápisem Evropa. Informační publikace pro mladé. A obrázek běžících mladých lidí ©EU

„Evropa je jinde.“ Tato provokativní věta uvádí první kapitolu Informační příručky pro mladé, která se poprvé vydává pro celou EU. Samozřejmě že jsme přímo uprostřed Evropy a tato příručka chce ukázat, co Evropa znamená. Kdo řídí Evropu, co Evropská unie znamená pro každodenní život lidí a kam směřuje náš kontinent v globalizovaném světě? Jak má vypadat budoucnost Evropy? To vše a mnoho jiných věcí se v ní dozvědí žáci a studenti ve věku 13–18 let a budou s ní interaktivně pracovat.

Publikaci si můžete stáhnout na stránce EU Bookshop.

 

 

 

Evropa ve 12 lekcích

Obal publikace s nápisem Evropa ve 12 lekcích a obrázek Evropy ©EU

Jaký je smysl Evropské unie? Proč a jak vznikla? Jak funguje? Co už udělala pro své občany a jaké problémy řeší v současné době?

Může EU i v době globalizace úspěšně konkurovat jiným ekonomickým mocnostem a zachovat si svou sociální úroveň? Jakou roli bude mít Evropa na světové scéně v následujících letech? Kde budou její hranice? A jaká budoucnost čeká euro?

To jsou jen některé z otázek, kterými se zabývá Pascal Fontaine, autor populární příručky Evropa ve 12 lekcích (vydání z roku 2014).

Publikaci si můžete stáhnout na stránce EU Bookshop.

 

 

Evropské právo v každodenním životě: 50 otázek - 50 odpovědí

Obal publikace s nápisem Evropské právo v každodenním životě a obrázek soudcovského kladívka ©EU

Praktický rádce a průvodce, který Vám pomůže orientovat se ve Vašich právech a možnostech, které Vám přináší Evropská unie. Seznámí Vás s nejčastějšími otázkami a tématy, se kterými se můžete setkat v každodenním životě. Snaží se nejen srozumitelně vyložit základ práva EU, ale i poskytnout praktické rady ohledně právních otázek života v EU. K tomu patří například změna bydliště, právo pobytu, sociální zabezpečení, uznávání diplomů a závěrečných zkoušek či pravidla ohledně řidičských průkazů.

Publikaci si můžete stáhnout na stránce EU Bookshop.

 

 

10 největších mýtů o TTIP: Jak rozeznat fakta od fikce

Obal publikace s nápisem 10 největších mýtů o TTIP a obrázek rozcestníků s nápisy fakta a mýty ©EU

Postupem času se bohužel zrodila řada mýtů o tom, co nová dohoda o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) přinese či nepřinese. Tato tvrzení ale nejsou pravdivá. V této brožurce se zaměřujeme na 10 největších mýtů a vysvětlujeme, jaká je skutečnost.

Publikaci si můžete stáhnout na stránce EU Bookshop.

 

Poznejte Evropu!

Obal publikace s nápisem Poznejte Evropu a s kreslenými postavičkami ©EU

Tato knížka pro děti (přibližně ve věku od 9 do 12 let) vypráví příběh jednoduchým a srozumitelným způsobem. Je plná zajímavých údajů a barevných ilustrací a poskytuje poutavý přehled o Evropě a stručně vysvětluje, co je to Evropská unie a jakým způsobem pracuje.

Publikaci si můžete stáhnout na stránce EU Bookshop.