ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

/czech-republic/file/edic-call-2020_csEDIC Call 2020

EDIC Call 2020 ©EC
©EC AV Service

Evropská komise hledá partnerské organizace, které budou provozovat informační střediska EUROPE DIRECT v období 2021–2025. Vypsala proto výzvu, na niž mohou zájemci reagovat do 15. října 2020. Jednotlivá střediska získají od Komise grant na činnost, která má dvojí cíl: poskytovat veřejnosti základní informace o EU a referovat o aktuálním evropském dění.

/czech-republic/file/south-korean-flags_csSouth Korean flags

South Korean flags

Evropská unie a Korejská republika dnes podepsaly horizontální dohodu o letecké dopravě, podle níž mohou do Korejské republiky z členských států EU, které mají s touto zemí dvoustrannou dohodu o leteckých službách, létat všechny letecké společnosti EU.

/czech-republic/file/eu-strategy-victims-rights_csEU Strategy on Victim's Rights

EU Strategy on Victim's Rights ©EC
©EC AV Service

Článek obsahuje rychlé shrnutí · Evropská komise dnes představila první strategii týkající se práv obětí, podle které se všechny oběti trestných činů budou moci plně spolehnout na svá práva, bez ohledu na to, v kterém členském státě EU byl trestný čin spáchán.

/czech-republic/file/euro-coins-0_csEuro coins

Euro coins ©EC AV Service
©EC AV Service

Komise dnes navrhla rozpočet EU ve výši 166,7 miliardy eur na rok 2021, který bude doplněn částkou 211 miliard eur ve formě grantů a částkou přibližně 133 miliard eur ve formě úvěrů v rámci dočasného nástroje na podporu oživení Next Generation EU.

/czech-republic/file/vera-jourova-podium_csVera Jourova on the podium

Vera Jourova on the podium ©EC AV Service
©EC AV Service

Článek obsahuje rychlé shrnutí · Evropská komise dnes zveřejnila zprávu, která hodnotí obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) téměř dva roky od jeho vstupu v platnost. Podle zprávy GDPR splnilo většinu svých cílů.

/czech-republic/file/scientist-working-coronavirus-vaccine_csScientist working on a coronavirus vaccine

Scientist working on a coronavirus vaccine ©EC AV Service
©EC AV Service

Článek obsahuje rychlé shrnutí · Evropská komise dnes předkládá evropskou strategii pro urychlení vývoje, výroby a distribuce očkovacích látek proti COVID-19, aby pomohla chránit lidi všude na světě.

/czech-republic/file/euro-money_csEuro money

Euro money

Článek obsahuje rychlé shrnutí · Evropská komise přijala bílou knihu, v níž se zabývá rušivými účinky zahraničních subvencí na jednotném trhu.

/czech-republic/file/traveler1jpg_cstraveler_1.jpg

DiscoverEU @EU
@EU

Článek obsahuje rychlé shrnutí · Komise dnes členským státům schengenského prostoru a státům přidruženým k Schengenu doporučuje, aby do 15. června 2020 zrušily kontroly na vnitřních hranicích a prodloužily dočasné omezení cest, jež nejsou nezbytně nutné, do EU do 30. června 2020, a stanovuje přístup k následnému postupnému zrušení tohoto omezení.

/czech-republic/file/digital-marketing-14334271920jpg_csdigital-marketing-1433427_1920.jpg

Data @Pixabay
@Pixabay

Článek obsahuje rychlé shrnutí · Evropská komise dnes zveřejnila výsledky Indexu digitální ekonomiky a společnosti (DESI) za rok 2020, který sleduje celkovou situaci Evropy v digitální oblasti a měří pokrok jednotlivých zemí EU, pokud jde o jejich digitální konkurenceschopnost.

/czech-republic/file/n%C3%A1%C5%A1-evropsk%C3%BD-projekt-2020-0_csNáš evropský projekt 2020

Náš evropský projekt 2020 ©EC
©EC Audiovisual Service

Hlasování ve třetím ročníku on-line soutěže pro obce Náš evropský projekt bylo ukončeno v neděli, 7. června. Kdo vyhrál a získá příspěvek na obecní slavnost a k tomu studijní cestu do Bruselu? To zjistíte po rozkliknutí zprávy!

Pages