ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

Bezpečnostní unie @EU
11/12/2018

Ve své nejnovější zprávě se Komise zaměřuje na tři hlavní aspekty, které jsou důležité pro dokončení skutečné a účinné bezpečnostní unie – dokončení legislativních procesů u prioritních bezpečnostních otázek; prosazování nových právních předpisů týkajících se bezpečnosti v EU a posilování odolnosti vůči měnícím se bezpečnostním hrozbám.

Disinformation Action Plan @EC Audiovisual Service
11/12/2018

* EU posiluje v boji proti dezinformacím před volbami do Evropského parlamentu * Evropská komise chce posílit globální roli eura * EU chce omezit plýtvání potravinami. Do roku 2030 se má snížit o polovinu * V polských Katovicích probíhá mezinárodní konference o změnách klimatu *

Pro odběr týdeníku se zaregistrujte zde nebo na emailu: COMM-REP-PRG-TYDENIK@ec.europa.eu.

Umělá inteligence @EU
07/12/2018

Komise představila koordinovaný plán, připravený společně s členskými státy, na podporu vývoje a využití umělé inteligence v Evropě, který vychází ze strategie pro rozvoj umělé inteligence přijaté v dubnu 2018.

Soutěž Houbař @Družina
06/12/2018

Zapojte se do soutěže na našem Facebooku o 3 lístky na Colours of Ostrava!

Sledovali jste příběh našeho houbaře Antonína Volavky? Pokud ano, tak pro Vás bude naše soutěžní otázka jistě hračka a lístek na ostravskou hudební událost roku může být Váš. O co tedy jde?

Migrace loď @EU
05/12/2018

Komplexní přístup Unie k řízení migrace přináší hmatatelné výsledky. Po čtyřech letech je nyní nezbytné tento přístup konsolidovat a přejít od reakcí ad hoc k dokončení reforem usilujících o udržitelný a na budoucnost připravený migrační a azylový systém.

Euro mince @EU
05/12/2018
  • Komise chce posílit mezinárodní roli eura
  • Má lépe odrážet ekonomickou, politickou a finanční váhu eurozóny ve světě
  • Ročně platí EU účet ve výši 300 mld. eur za dovoz energie – je největší dovozce energie na světě
  • Byznys v EU obchoduje navzdory své silné pozici často v dolarech, což ho vystavuje měnovým a politickým rizikům
Akční plán pro boj proti dezinformacím @EU
05/12/2018
  • Komise předložila akční plán na boj proti dezinformacím
  • Vytvoří systém včasného varování o šířících se dezinformacích – funkční do března 2019
  • Posílí expertní týmy a středisko EU pro hybridní hrozby
  • EU podpoří programy na mediální gramotnost
  • Cílem je zabránit šíření dezinformací podněcujících k nenávisti a nedůvěře vůči demokracii
Discover EU @EU
03/12/2018

* Cestujte zdarma vlakem po Evropě: Dalších 12 000 jízdenek do 11. 12. * Konec geoblockingu! Dnes začínají platit nová pravidla * Evropané se obávají manipulace voleb do Evropského parlamentu * EU chce být do roku 2050 klimaticky neutrální *

Pro odběr týdeníku se zaregistrujte zde nebo na emailu: COMM-REP-PRG-TYDENIK@ec.europa.eu.

Geoblocking @EU
30/11/2018

Díky novým pravidlům získají spotřebitelé širší výběr zboží za konkurenční ceny, a tím i lepší podmínky. Podnikům se současně rozšíří jejich zákaznická základna napříč hranicemi a také se jim sníží transakční a administrativní náklady.

Evropský filmový večer @EU
30/11/2018

Cílem této iniciativy je ukázat, jak EU nejenže přispívá k rozvoji tvůrčího a kulturního odvětví Evropy, ale má také přínos pro naši společnost jako celek. Večery evropského filmu občanům ukáží, jak evropská politika souvisí s jejich životy, s emocemi, které prožívají v kině, a jak se mohou svou účastí na místní akci stát součástí zážitku sdíleného napříč Evropou.

Pages