ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

SOTEU@EU
13/09/2017

Ve středu 13. září 2017 předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přednese před Evropským parlamentem projev o stavu Unie.
Po rozsáhlé diskusi o budoucnosti Evropy (#FutureofEurope), jež probíhala na celém kontinentě a do níž se zapojili občané, Evropský parlament, parlamenty členských států, místní a regionální úřady a občanská společnost obecně, bude předseda Komise na těchto myšlenkách stavět, přednese své osobní názory na budoucnost Evropy a představí své priority na příští rok.

Kategorie:
Vysavač ©AMI
17/08/2017

Luxování je energeticky drahou záležitostí. Buďme moderní a nekupujme žrouty energie. Když to jde u ledniček a praček, proč ne u vysavačů? Technologický pokrok někdy potřebuje impuls.  

Kategorie:
Stáž v EK ©EC
07/08/2017

Od 18. července do 31. srpna 2017 (do 12:00) je možné podávat přihlášky na stáže do Evropské komise. Jako každý rok i letos si mohou tisíce mladých lidí z členských zemí EU zažádat o pětiměsíční stáž nejen v Bruselu.

Díky projektu stáží mají studenti a mladí profesionálové jedinečnou šanci získat zkušenosti s životem a prací v hlavních institucích EU. Cílem je posílit všeobecné povědomí o vnitřním fungování Evropské unie a umožnit zájemcům uplatnit akademické znalosti v praxi. Mladí lidé se ocitnou v multikulturním prostředí a vylepší své jazykové schopnosti. Nabyté zkušenosti mohou později využít při rozvoji kariéry.

Kategorie:
Eurobarometr ©EC
03/08/2017

Podle nejnovějšího standardního průzkumu Eurobarometr roste důvěra v Evropskou unii. Nyní dosáhla nejvyšší míry od roku 2010 a podpora eura je nejvyšší od roku 2004. Terorismus je poprvé považován za největší z problémů, kterým EU čelí. EU je v celosvětovém měřítku vnímána jako „místo stability v neklidném světě“.

Kategorie:
Školní strava ©EC
31/07/2017

Od prvního dne školního roku 2017/2018 bude pokračovat evropská podpora distribuce ovoce, zeleniny a mléka do škol, spojí se ovšem do jednoho projektu. EU tak přispěje českým školám během školního roku 4 mil. EUR na zeleninu a ovoce a necelé 2 mil. EUR na mléko. V rámci speciálních vzdělávacích programů se žáci také naučí, jak je kvalitní výživa důležitá, a zjistit více o výrobě jídla.

Kategorie:
NO HEP ©worldhepatitisday.org
27/07/2017

- V současné době trpí v EU přibližně 5,5 milionu lidí hepatitidou C.
- Je nezbytné zajistit více testů a screeningu, lepší informovanost, zejména u zranitelných skupin, včasnou diagnostiku a detekci a odpovídající léčbu.
- Účinná prevence a léčba hepatitidy a související péče by se měly stát běžnou praxí v celé Evropě.

Kategorie:
Europe Stage @ZEK ČR
25/07/2017

Evropská komise v ČR byla i letos partnerem dvou diskusních scén na Colours of Ostrava (19. - 22.7.) - mezinárodního fóra Meltingpot Gala a Voices of Freedom.

Mimo debatních scén se Zastoupení EK prezentovalo ve stanu #barvyevropy v rámci Europe Stage, která tento rok ožila barvami. Pečlivě připravený program pro účastníky obsahoval umělecké workshopy, hudbu, tanec, malování, soutěže o skvělé ceny a spoustu zábavy. Nechyběly také vědomostní kvízy nebo evropské infocentrum.

Kategorie:
evropský parlament mládeže@EYP
24/07/2017

V pondělí 24. července 2017 komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis a komisař pro humanitární pomoc a řešení krizí Christos  Stylianides svými proslovy zahájili 85. ročník Mezinárodního zasedání Evropského parlamentu mládeže - European Youth Parliament v Brně.

Kategorie:
Hranolky ©ZEK
19/07/2017

Zástupci členských států dnes odhlasovali návrh Evropské komise na snížení přítomnosti akrylamidu v potravinách. EU se v rámci agendy bezpečnosti potravin aktivně rakovinotvorným akrylamidem zabývá. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) rovněž uvedl, že hladina akrylamidu v potravinách nebyla v posledních letech důsledně snižována, proto by přijatá opatření měla napomoci snížení jeho přítomnosti.

Kategorie:
budoucnost EU@EU
17/07/2017

Čtyři měsíce poté, co komise představila  bílou knihu o budoucnosti Evropy, nabývá diskuze o její budoucnosti na obrátkách. Doposud se uskutečnilo více než 1750 akcí, do kterých se zapojilo přes 30 milionů občanů. 

Občané mohou své názory vyjadřovat i nadále, a zejména do 13. září 2017, kdy předseda Juncker přednese svůj projev o stavu Evropské unie a představí svou vizi o budoucnosti Evropy.

 

Kategorie:

Pages