ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

/czech-republic/file/safetygatejpg_cssafety_gate.jpg

safety_gate@EC Audiovisual Service
copyright@EC Audiovisual Service

Článek obsahuje stručné shrnutí Evropská komise dnes zveřejnila výroční zprávu o Safety Gate, což je systém EU pro rychlou výměnu informací o nebezpečných spotřebitelských výrobcích, který pomáhá při stahování nebezpečných nepotravinářských výrobků z trhu. 

/czech-republic/file/energylabelsjpg_csenergy_labels.jpg

energeticky stitek ©EC Audiovisual Service
©EC Audiovisual Service

Článek obsahuje stručné shrnutí  - Ve všech kamenných prodejnách a internetových obchodech se bude od pondělí 1. března 2021 používat zcela nová verze obecně uznávaného energetického štítku EU. Evropští spotřebitelé tak budou moci snáze šetřit na účtech za elektřinu a lépe omezit svou uhlíkovou stopu. 

Kategorie: Energetika a přírodní zdroje

/czech-republic/file/focusclimatecop21jpg_csfocus_climate_cop21.jpg

globus v akvariu plném kostek ledu ©EU

Článek obsahuje stručné shrnutíEvropská komise dnes přijala novou strategii EU pro přizpůsobení se změně klimatu, ve které vytyčuje postup přípravy na nevyhnutelné dopady klimatických změn. Přestože EU činí maximum pro to, aby v Evropě i zbytku světa změnu klimatu zmírnila, musíme se připravit, abychom nevyhnutelným následkům této změny dokázali čelit.  

/czech-republic/file/seatssafetyjpg_csseats_safety.jpg

seats_safety@EC Audiovisual Service
copyright@EC Audiovisual Service

Článek obsahuje stručné shrnutí Komise dnes předkládá akční plán pro synergie mezi civilním, obranným a kosmickým průmyslem s cílem dále posílit technologický náskok Evropy a podpořit její průmyslovou základnu. Akční plán byl vypracován se zřetelem k tomu, že financování EU poprvé nabízí příležitosti k posílení evropských inovací, neboť zkoumá a využívá přelomový potenciál technologií na rozhraní mezi obranným, kosmickým a civilním použitím, jako jsou např. cloud computing, procesory, umělá inteligence či kybernetické a kvantové technologie.

/czech-republic/file/obchodnipolitikajpg_csobchodni_politika.jpg

trade@EC Audiovisual Service
copyright@EC Audiovisual Service

Evropská komise dnes vymezila svou obchodní strategii pro nadcházející roky. Strategie vychází z koncepce otevřené strategické autonomie. Základem je jednak snaha EU přispět k hospodářskému oživení podporou zelené a digitální transformace, jednak nový důraz na posílení multilateralismu a reformu pravidel globálního obchodu tak, aby byla spravedlivá a udržitelná.

/czech-republic/file/vaccinationjpg_csvaccination.jpg

vaccine_Valveva@EC Audiovisual Service
copyright

Evropská komise dnes schválila druhou smlouvu s farmaceutickou společností Moderna, podle níž se jménem všech členských států EU nakoupí dalších 300 milionů dávek vakcíny (150 milionů v roce 2021 s možností dokoupení dalších 150 milionů v roce 2022). Nová smlouva rovněž umožňuje darovat vakcíny zemím s nižšími a středními příjmy nebo je přesměrovat do jiných evropských zemí.

/czech-republic/file/wintereconomicforecast2021jpg-0_cswinter_economic_forecast_2021.jpg

Winter economic forecast 2021@EC Audiovisual Service
copyright@EC Audiovisual Service

Článek obsahuje stručné shrnutí - Evropa se i nadále potýká s koronavirovou pandemií. Opětovný nárůst případů spolu se vznikem nových, nakažlivějších kmenů koronaviru přinutil mnoho členských států, aby znovu zavedly nebo zpřísnily opatření proti šíření nákazy. Zahájení očkovacích programů v celé EU však současně zavdává důvod k opatrnému optimismu. 

/czech-republic/file/ep-voting-new-commission_csEP voting on the new commission

EP voting on the new commission ©EC AV Service
©EC AV Service

Evropská komise vítá dnešní hlasování v Evropském parlamentu, které potvrdilo politickou dohodu, jíž bylo dosaženo ohledně Nástroje pro oživení a odolnost v prosinci 2020. Jedná se o důležitý krok, který umožní, aby členským státům byly poskytnuty úvěry a granty ve výši 672,5 miliardy eur na podporu reforem a investic.

/czech-republic/file/spolupraceeuajiznihostredomorijpg_csspoluprace_eu_a_jizniho_stredomori.jpg

Southern partnership@EC Audiovisual Service
copyright@EC Audiovisual Service

Článek obsahuje stručné shrnutí - V zájmu obnovení a posílení strategického partnerství mezi Evropskou unií a jejími partnery v jižním sousedství dnes Evropská komise a vysoký představitel Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku přijali společné sdělení, v němž předkládají ambiciózní a inovativní novou agendu pro Středomoří.

 

/czech-republic/file/eu-cancer-plan_csEU Cancer Plan

EU Cancer Plan ©EC
©EC

Článek obsahuje stručné shrnutí - Evropská komise dnes v předvečer Světového dne boje proti rakovině představuje Evropský plán boje proti rakovině, který je hlavní prioritou Komise von der Leyenové v oblasti zdraví a klíčovým pilířem silné evropské zdravotní unie. Plán boje proti rakovině, jehož výchozím bodem jsou nové technologie, výzkum a inovace, nastiňuje nový přístup EU k prevenci rakoviny, její léčbě a související péči. 

Pages