ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

Vysavač ©AMI
17/08/2017

Luxování je energeticky drahou záležitostí. Buďme moderní a nekupujme žrouty energie. Když to jde u ledniček a praček, proč ne u vysavačů? Technologický pokrok někdy potřebuje impuls.  

Kategorie:
Stáž v EK ©EC
07/08/2017

Od 18. července do 31. srpna 2017 (do 12:00) je možné podávat přihlášky na stáže do Evropské komise. Jako každý rok i letos si mohou tisíce mladých lidí z členských zemí EU zažádat o pětiměsíční stáž nejen v Bruselu.

Díky projektu stáží mají studenti a mladí profesionálové jedinečnou šanci získat zkušenosti s životem a prací v hlavních institucích EU. Cílem je posílit všeobecné povědomí o vnitřním fungování Evropské unie a umožnit zájemcům uplatnit akademické znalosti v praxi. Mladí lidé se ocitnou v multikulturním prostředí a vylepší své jazykové schopnosti. Nabyté zkušenosti mohou později využít při rozvoji kariéry.

Kategorie:
Eurobarometr ©EC
03/08/2017

Podle nejnovějšího standardního průzkumu Eurobarometr roste důvěra v Evropskou unii. Nyní dosáhla nejvyšší míry od roku 2010 a podpora eura je nejvyšší od roku 2004. Terorismus je poprvé považován za největší z problémů, kterým EU čelí. EU je v celosvětovém měřítku vnímána jako „místo stability v neklidném světě“.

Kategorie:
Školní strava ©EC
31/07/2017

Od prvního dne školního roku 2017/2018 bude pokračovat evropská podpora distribuce ovoce, zeleniny a mléka do škol, spojí se ovšem do jednoho projektu. EU tak přispěje českým školám během školního roku 4 mil. EUR na zeleninu a ovoce a necelé 2 mil. EUR na mléko. V rámci speciálních vzdělávacích programů se žáci také naučí, jak je kvalitní výživa důležitá, a zjistit více o výrobě jídla.

Kategorie:
NO HEP ©worldhepatitisday.org
27/07/2017

- V současné době trpí v EU přibližně 5,5 milionu lidí hepatitidou C.
- Je nezbytné zajistit více testů a screeningu, lepší informovanost, zejména u zranitelných skupin, včasnou diagnostiku a detekci a odpovídající léčbu.
- Účinná prevence a léčba hepatitidy a související péče by se měly stát běžnou praxí v celé Evropě.

Kategorie:
Europe Stage @ZEK ČR
25/07/2017

Evropská komise v ČR byla i letos partnerem dvou diskusních scén na Colours of Ostrava (19. - 22.7.) - mezinárodního fóra Meltingpot Gala a Voices of Freedom.

Mimo debatních scén se Zastoupení EK prezentovalo ve stanu #barvyevropy v rámci Europe Stage, která tento rok ožila barvami. Pečlivě připravený program pro účastníky obsahoval umělecké workshopy, hudbu, tanec, malování, soutěže o skvělé ceny a spoustu zábavy. Nechyběly také vědomostní kvízy nebo evropské infocentrum.

Kategorie:
evropský parlament mládeže@EYP
24/07/2017

V pondělí 24. července 2017 komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis a komisař pro humanitární pomoc a řešení krizí Christos  Stylianides svými proslovy zahájili 85. ročník Mezinárodního zasedání Evropského parlamentu mládeže - European Youth Parliament v Brně.

Kategorie:
Hranolky ©ZEK
19/07/2017

Zástupci členských států dnes odhlasovali návrh Evropské komise na snížení přítomnosti akrylamidu v potravinách. EU se v rámci agendy bezpečnosti potravin aktivně rakovinotvorným akrylamidem zabývá. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) rovněž uvedl, že hladina akrylamidu v potravinách nebyla v posledních letech důsledně snižována, proto by přijatá opatření měla napomoci snížení jeho přítomnosti.

Kategorie:
budoucnost EU@EU
17/07/2017

Čtyři měsíce poté, co komise představila  bílou knihu o budoucnosti Evropy, nabývá diskuze o její budoucnosti na obrátkách. Doposud se uskutečnilo více než 1750 akcí, do kterých se zapojilo přes 30 milionů občanů. 

Občané mohou své názory vyjadřovat i nadále, a zejména do 13. září 2017, kdy předseda Juncker přednese svůj projev o stavu Evropské unie a představí svou vizi o budoucnosti Evropy.

 

Kategorie:
EHSV@EU
17/07/2017

Ocenění budou udělena za nejlepší projekty pro začlenění lidí do trhu práce.

EHSV udělí Cenu pro občanskou společnost za rok 2017. EHSV letos ocení inovativní projekty podporující kvalitní pracovní místa a podnikání pro budoucí činnost občanské společnosti zaměřenou na mladé lidi, migranty a další osoby, jež mají ztížený přístup na trh práce.

Nejvýše pěti vítězům bude uděleno celkem 50 000 EUR. Lhůta pro zaslání přihlášek je 8. září 2017; slavnostní předávání cen se bude konat 7. prosince 2017 v Bruselu.

Kategorie:

Pages