ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

/czech-republic/file/ursula-von-der-leyen-delivering-soteu_csUrsula von der Leyen delivering SOTEU

Ursula von der Leyen delivering SOTEU ©EC
©EC

Shrnutí projevu · Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se dnes zavázala, že Evropská komise bude hnací silou udržitelného a transformačního oživení, které Evropě poskytne globální platformu k tomu, aby byla ekonomickým, environmentálním a geopolitickým lídrem.

/czech-republic/file/scientist-working-coronavirus-vaccine_csScientist working on a coronavirus vaccine

Scientist working on a coronavirus vaccine ©EC AV Service
©EC AV Service

Evropská komise dnes potvrdila svou účast v nástroji COVAX pro spravedlivý přístup k cenově dostupným očkovacím látkám proti COVID-19, a sice poté, co dne 31. srpna vyjádřila svůj zájem a oznámila svůj příspěvek ve výši 400 milionů eur.

/czech-republic/file/humanitarian-and-medical-goods-resceu_csHumanitarian and medical goods RescEU

Humanitarian and medical goods RescEU ©EC
©EC

Do rezervy zdravotnického vybavení v rámci systému rescEU se dnes k Německu a Rumunsku připojily jako hostitelské státy Dánsko, Řecko, Maďarsko a Švédsko. 

/czech-republic/file/woman-working-cancer-research-laboratory_csA woman working in a cancer research laboratory

A woman working in a cancer research laboratory ©EC Audiovisual Service
©EC Audiovisual Service

V EU se každoročně v důsledku expozice karcinogenům na pracovišti vyskytne okolo 120 000 případů onemocnění rakovinou a dojde k přibližně 80 000 úmrtí. V zájmu zlepšení ochrany pracovníků před rakovinou dnes Komise navrhla další omezení jejich expozice rakovinotvorným chemickým látkám.

/czech-republic/file/co2-emissions-buildings-seen-rooftops_csCO2 emissions from buildings as seen from the rooftops

CO2 emissions from buildings as seen from the rooftops ©EC
©EC

V souladu se Zelenou dohodou pro Evropu a cílem EU stát se do roku 2050 první klimaticky neutrální ekonomikou dnes Komise přijala revidované pokyny ke státní podpoře v rámci systému EU pro obchodování s emisemi („pokyny k ETS“).

/czech-republic/file/gloves-medical-goods-protective-equipment_csGloves, medical goods, protective equipment

Gloves, medical goods, protective equipment ©EC
©EC

Evropská unie poskytla osmnácti členským státům a Spojenému království finanční podporu na převoz základního zdravotnického materiálu z nástroje pro mimořádnou podporu v celkové výši 150 milionů eur.

/czech-republic/file/vera-jourova-and-helena-dalli-presenting-action-plan-against-racism_csVera Jourova and Helena Dalli presenting Action plan against racism

Vera Jourova and Helena Dalli presenting Action plan against racism ©EC
©EC

Předsedkyně von der Leyenová ve svém letošním projevu o stavu Unie oznámila nový akční plán EU pro boj proti rasismu, který obsahuje řadu opatření na příštích pět let. 

/czech-republic/file/cabling-plugs-and-other-plugs-servers-computers-modem-broadband_csCabling, plugs, and other plugs for servers, computers, modem, broadband

Cabling, plugs, and other plugs for servers, computers, modem, broadband ©EC
©EC

Jak ve středu oznámila ve svém projevu o stavu Unie předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová, Komise dnes přijala další opatření v rámci programu digitální dekády, aby posílila digitální suverenitu Evropy.

/czech-republic/file/5g_cs5G

5G ©EC
©EC

Jak ve středu oznámila ve svém projevu o stavu Unie předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová, Komise dnes přijala další opatření v rámci programu digitální dekády, aby posílila digitální suverenitu Evropy.

/czech-republic/file/green-deal-climate-law-drawing_csGreen Deal, Climate Law drawing

Green Deal, Climate Law drawing ©EC
©EC

Evropská komise dnes představila svůj plán na snížení emisí skleníkových plynů v EU do roku 2030 nejméně o 55 % ve srovnání s rokem 1990. Tato úroveň ambicí pro příští desetiletí nasměruje EU na vyváženou cestu k dosažení klimatické neutrality do roku 2050. 

Pages