ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

/czech-republic/file/gender-equality_csGender Equality

Gender Equality ©EC
©EC

Evropská komise a vysoký představitel Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku dnes předkládají ambiciózní plány na podporu rovnosti žen a mužů a posílení postavení žen v rámci veškeré vnější činnosti Evropské unie.

 

 

/czech-republic/file/renewable-energy-wind-turbine_csRenewable energy (wind turbine)

Renewable energy (wind turbine) ©EC Audiovisual Service
©EC Audiovisual Service

Článek obsahuje rychlé shrnutí - Aby se Evropské unii podařilo dosáhnout do roku 2050 klimatické neutrality, předložila dnes Evropská komise strategii EU v oblasti energie z obnovitelných mořských zdrojů.

/czech-republic/file/european-semester-autumn-2020-package-czech_csEuropean Semester Autumn 2020 Package in Czech

European Semester Autumn 2020 Package in Czech ©EC
©EC

Článek obsahuje stručné shrnutí · Evropská komise dnes představila svůj podzimní balíček opatření v oblasti hospodářské politiky, včetně stanovisek k návrhům rozpočtových plánů zemí eurozóny na rok 2021 a politických doporučení pro eurozónu.

/czech-republic/file/lifelogojpg-0_cslife_logo.jpg

Life @EU
@EU

Článek obsahuje rychlé shrnutí - Evropská komise schválila investiční balíček ve výši přes 280 milionů eur z rozpočtu EU na více než 120 nových projektů programu LIFE. 

/czech-republic/file/workpng-0_cswork.png

práce @EU
@EU

Článek obsahuje rychlé shrnutí Evropská komise dnes představila nový program pro spotřebitele, který posiluje postavení evropských spotřebitelů a umožňuje jim hrát aktivní úlohu v zelené a digitální transformaci.

/czech-republic/file/health-workers-going-through-corridor-fight-coronavirus_csHealth workers going through a corridor to fight coronavirus

Health workers going through a corridor to fight coronavirus

Evropská komise dnes podniká první kroky k vytvoření evropské zdravotnické unie, které předsedkyně von der Leyenová oznámila ve svém projevu o stavu Unie. 

/czech-republic/file/budgetjpg_csbudget.jpg

EUBudget @EU
@EU

Evropská komise vítá dnešní dohodu Evropského parlamentu a členských států EU v Radě o příštím dlouhodobém rozpočtu Evropy a o dočasném nástroji na podporu oživení NextGenerationEU. Po přijetí bude tento balíček o celkovém objemu 1,8 bilionu eur vůbec největším balíčkem, který kdy byl prostřednictvím rozpočtu EU financován.

/czech-republic/file/euro-coins-0_csEuro coins

Euro coins ©EC AV Service
©EC AV Service

Článek obsahuje rychlé shrnutíKoronavirová pandemie představuje pro celosvětovou i unijní ekonomiku velmi velký otřes s velmi závažnými ekonomickými a sociálními následky. 

/czech-republic/file/railwayjpg-0_csrailway.jpg

railway
copyright

Evropská komise sdělila českému státnímu provozovateli železniční dopravy České dráhy (ČD) svůj předběžný názor, že porušuje antimonopolní pravidla EU, protože účtuje podnákladové ceny.

/czech-republic/file/lung-ventilators-against-coronavirus_csLung ventilators against coronavirus

Lung ventilators against coronavirus

Poté, co předsedkyně Ursula von der Leyenová ve čtvrtek oznámila, že EU vysílá 30 ventilátorů z lékařské rezervy rescEU, nyní také Rakousko a Nizozemsko reagují na žádost České republiky o pomoc prostřednictvím mechanismu civilní ochrany EU. S 15 ventilátory z Rakouska, 105 z Nizozemska a 30 z rescEU je žádost 150 ventilátorů z Česka plně uspokojena.

Pages