ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Příští stanice svět! Festival mezinárodního vzdělávání symbolicky zahájí nový Erasmus+ a Evropský sbor solidarity

/czech-republic/file/prististanicesvetbannerwebdzs1200x630px20jpg_cspristi_stanice_svet_banner_webdzs_1200x630px2_0.jpg

plakát na festival ©DZS
©DZS

KDY: 14.-18. září 2021

KDE: Praha, Plzeň, Liberec, Olomouc, Brno

Datum: 
14/09/2021 - 18/09/2021
5 měst, 5 vlakových nádraží, 5 dnů nabitých informacemi o studiu, stážích a dobrovolnictví v zahraničí.

Programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity letos vstoupily do nového období, které přináší ještě více možností pro všechny zájemce o mezinárodní studijní pobyty, stáže nebo dobrovolnictví. Dům zahraniční spolupráce (DZS) vypraví při této příležitosti v polovině září do pěti českých měst speciální vlak v rámci pětidenního festivalu mezinárodního vzdělávání Příští stanice svět. Začíná se v Praze 14. září, pokračuje se do Plzně, Liberce, Olomouce a konečnou stanicí bude v sobotu 18. září Brno.

A na co se můžete těšit? Ve dvou vagónech a na hlavní stage jsou připraveny workshopy s odborníky, besedy s absolventy a diskuse se známými osobnostmi spjatými s Erasmem+ nebo Evropským sborem solidarity. Můžete si zde poslechnout příběhy dobrovolníků, zjistit, jak se seznámit a najít přátele v cizí zemi nebo co si zabalit do kufru, abyste cestovali ekologicky. Z bohatého doprovodného programu na vás čeká například slam poetry, vystoupení nového cirkusu a v každém městě pak dvě známá hudební jména. Večer vám zahraje Klára Vytisková, Thom Artway, Ventolin, Barbora Poláková a další. Celou akcí budou provázet Johan Mádr a Ondřej Havel.

Program se teprve ladí, ale už nyní se můžete podívat, co ve vašem městě chystá, na stránce www.prististanicesvet.cz. Na ní se také můžete už nyní registrovat. Přestože vstup je zdarma, registrace je v důsledku epidemiologických opatření nutná. V každém městě se začíná v 15:00 a končí až ve 22:00.

Sledujte festivalovou stránku a facebookové události v Praze, Plzni, Liberci, Olomouci a Brně