ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE
Aktuality
Fake news @Pixabay
24/04/2019

Společnosti Google, Facebook a Twitter předaly Evropské komisi nejnovější zprávy o jejich boji proti dezinformacím. Facebook např. informoval o stažení osmi dezinformačních sítí původem ze Severní Makedonie, Kosova a Ruska z důvodu koordinovaného neautentického chování. Google zase oznámil, že v dubnu spustil internetové stránky věnované zprávě o transparentnosti reklamy pro evropské volby, které proběhnou na konci května 2019.

banka @EU
18/04/2019

EU se opět o něco přiblížila dokončení unie kapitálových trhů. Díky tomu, že již bylo schváleno 11 z 13 návrhů, se unie kapitálových trhů stane skutečnou hybnou silou investic na jednotném trhu. Podnikům v Evropě bude poskytovat dodatečné zdroje financování a občanům nabídne více příležitostí spoření pro budoucnost. 

Akce
Soutěž Náš evropský projekt @ZEK ČR

2. ročník soutěže pro města a obce „Náš evropský projekt“ je tu! Realizovali jste na katastrálním území obce a s pomocí peněz evropských fondů projekt, na který jste obzvláště hrdí? Tak neváhejte a přihlaste se do naší soutěže! Vítězné obce získají finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti a výlet do Bruselu. Soutěž bude probíhat během března až května 2019 na Facebooku Zastoupení Evropské komise v ČR...

Datum:
  • 13/03/2019 - 10/05/2019
Logo Koncertu pro Evropu @ZEK

Oslavy Dne Evropy jsou zpět, tentokrát v ještě slavnostnějším a velkolepějším hávu – Česká republika totiž slaví patnácté výročí svého vstupu do Evropské unie.

Ve čtvrtek 9. května se s námi přijďte veselit na pražský Střelecký ostrov. Můžete se těšit na moderované diskuze se zajímavými osobnostmi, interaktivní stánky našich evropských i českých partnerů a bohatý hudební program.

Datum:
  • 09/05/2019
Místo konání: