ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE
Aktuality
nakupni vozik @EU
22/02/2019

Evropská komise a vnitrostátní orgány zveřejnily zprávu poukazující na nesrovnalosti v prezentování cen a zvláštních nabídek na webových stránkách elektronických obchodníků napříč celou EU. Přibližně 60 % z 560 webových stránek vykázalo nějakou nesrovnalost, mj. v nedostatečném informování o možnosti odstoupit od kupní smlouvy.

zemedelstvi @EU
22/02/2019

Evropská komise přijala revidovaná pravidla pro státní podporu v zemědělství. Navýšila maximální částku, kterou mohou vnitrostátní orgány použít na podporu zemědělců bez předchozího schválení Komisí. Členské státy tak budou moci více podpořit zemědělce, aniž by došlo k narušení trhu. Sníží se také administrativní zátěž pro vnitrostátní orgány.

Akce
Euro debata VŠE @EU

Zveme Vás na diskusi o společné evropské měně, zkušenostech Slováků a otázkách spojených s členstvím v eurozóně.

Datum:
  • 26/02/2019
20 let eura @EU

Před 20 lety přijalo 11 zemí EU pevný směnný kurz, společnou měnovou politiku v rámci Evropské centrální banky a na světové finanční trhy uvedlo novou společnou měnu: euro. O tři roky později se do oběhu dostaly eurobankovky a euromince.

Euro je v současnosti měnou 19 zemí EU, více než 340 milionů občanů EU a druhou nejdůležitější měnou na světě. Dospělo euro za prvních dvacet let v...

Datum:
  • 27/02/2019