ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE
Aktuality
banka @EU
18/04/2019

EU se opět o něco přiblížila dokončení unie kapitálových trhů. Díky tomu, že již bylo schváleno 11 z 13 návrhů, se unie kapitálových trhů stane skutečnou hybnou silou investic na jednotném trhu. Podnikům v Evropě bude poskytovat dodatečné zdroje financování a občanům nabídne více příležitostí spoření pro budoucnost. 

InvestEU @EU
18/04/2019

Program se zaměří na investice ve čtyřech hlavních oblastech: udržitelná infrastruktura, výzkum, inovace a digitalizace, malé a střední podniky a sociální investice a dovednosti. Spolu s fondem vznikne i poradenské centrum, jež bude poskytovat cílenou podporu předkladatelům projektů, a internetový portál, na němž bude k dispozici databáze projektů připravených k realizaci.

Akce
Soutěž Náš evropský projekt @ZEK ČR

2. ročník soutěže pro města a obce „Náš evropský projekt“ je tu! Realizovali jste na katastrálním území obce a s pomocí peněz evropských fondů projekt, na který jste obzvláště hrdí? Tak neváhejte a přihlaste se do naší soutěže! Vítězné obce získají finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti a výlet do Bruselu. Soutěž bude probíhat během března až května 2019 na Facebooku Zastoupení Evropské komise v ČR...

Datum:
  • 13/03/2019 - 10/05/2019
Přednáška Evropské fondy po roce 2020 @ZEK

Zveme vás na debatu věnovanou tématu evropských fondů po roce 2020. Co se bude z fondů nadále financovat? Které oblasti mají největší potenciál podle Evropské komise a které preferuje česká vláda?

Nad tím budou v Evropském domě diskutovat Josef Schwarz (DG REGIO), Daniela Grabmüllerová (MMR ČR), Irena Válková (MF ČR) a Jiří Blažek (PřF UK). Z kapacitních důvodů je nutné se na debatu zaregistrovat zde.

Datum:
  • 23/04/2019