ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Výstava map USE-IT

/czech-republic/file/exhibitionjpg_csexhibition.jpg

Plakát Praha s Václavem Havlem © USE-IT

Vydejte se na cestu po Evropě návštěvou Evropského domu a poznejte zajímavá místa Prahy, která jste ještě neobjevili i další evropská města očima místních mladých dobrovolníků. Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s evropskou dobrovolnou sítí USE-IT Vás zve na výstavu map USE-IT.

Datum: 
21/07/2016 (All day) - 31/08/2016 (All day)

USE-IT Europe je evropská síť, jejíž hlavním poselstvím je šířit čerstvý styl cestování s mottem „Act like a local“ – „Chovej se jako místní“, prostřednictvím tvorby map, které jsou šité na míru mladým cestovatelům (rozuměj „mladým duchem“, na věku nezáleží). Mapy jsou vždy zdarma, nekomerční, bez nesmyslů a tvořené místními mladými lidmi. Pomáhají tak cestovatelům vymanit se z „turistické bubliny“ a lépe poznat skutečnou místní kulturu. USE-IT mapy mají bohatou historii a svoji popularitu si získaly již ve více než 50ti evropských městech.

Jůzit z.s., čili USE-IT Prague, se do tohoto projektu zapojila v roce 2010 a již další rok vydala svoji první mapu. S ohlédnutím do minulosti se můžeme pochlubit již šestým vydáním mapy Prahy, která vždy oplývá originalitou a přináší něco nového. Prostřednictvím našich aktivit se snažíme pomoci cestovatelům poznat Prahu tak, jak ji známe my, i podporovat místní komunitu mladých lidí.

Jelikož jsme na naše mapy hrdí, rádi bychom Vás pozvali na výstavu, kde si budete moci prohlédnout USE-IT mapu Prahy a možná s překvapením zjistíte, jaká zajímavá místa jste v Praze ještě nenavštívili.  Kromě mapiček Prahy bude výstava obohacena i o další česká a evropská města a vy tak můžete očima „procestovat“ například Brusel, Milan, Temešvár i mnoho dalších. Doufáme, že naší výstavou obohatíme mysl místních i případně cizinců a naladíme návštěvníky na cestovatelskou notu. 

Více informací o mapách USE-IT naleznete zde.