ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Café Evropa v regionech – České Budějovice: Dvojí kvalita potravin

/czech-republic/file/cecbjpg_csce_cb.jpg

Café Evropa v ČB ©Europeum
©Europeum

Další debat Café Evropa v regionech se uskuteční v Českých Budějovicích 14. 12. od 17 h. Tentokrát s hosty Radkou Maxovou a Lukášem Zeleným na téma evropské měny a ČR.

Registrace není závazná.

Datum: 
14/12/2017 - 17:00 - 18:30
Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa v regionech, které pořádá Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Europe Direct České Budějovice a Eurocentrum České Budějovice. Na debatě bude dán prostor i Vám divákům a bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení.

Hosty debatního podvečera v Českých Budějovicích budou:
Radka Maxová, poslankyně a zastupitelka Jihočeský kraj - oficiální
• Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení, Časopis dTest

Moderátorkou debaty bude Kateřina Etrychová z Česká televize.

Političtí představitelé států V4 nastolili v Evropské unii nové téma, které výrazně rezonuje také v médiích a přitahuje pozornost. Po provedení několika te...stů potravin v různých evropských státech se prokázalo, že kvalita potravin a dalších výrobků určených pro východoevropský trh je nižší, než u výrobků dodávaných do západních zemí EU. Jak podotkl i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve svém nedávném projevu o stavu Unie, takovéto rozdíly, které dělají z obyvatel východní Evropy občany „druhé kategorie“, nejsou akceptovatelné i z pohledu již existující evropské legislativy. Mohou přinést snahy Evropské komise pozitivní změnu pro koncového spotřebitele? Bude mít zvýšení kvality potravin i negativní následky jako například zvýšení cen? Je rozdíl kvality zapříčiněn požadavkem zákazníka na nižší cenu nebo, jak často argumentují dodavatelé, jinými chutěmi koncových uživatelů? Má smysl, aby nespokojené státy podnikaly jednostranné kroky, kterými například hrozí slovenský premiér Fico? Jak jsme na tom v porovnání s ostatními evropskými státy, co se týče kvality potravin a jak tomu bylo dříve? Můžeme sami udělat něco pro to, abychom se nestali „popelnicí“ Evropy?

Nejen o tom můžete v Českých Budějovicích s našími hosty debatovat. Budeme se těšit na Vaši účást!

Registrace slouží pouze k organizačním účelům a není závazná. Budeme velice rádi za její vyplnění, které Vám zabere zhruba minutu Vašeho času.
Více informací najdete na facebookové události.