ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Café Evropa v regionech – Brno: Kybernetické útoky a dezinformace

/czech-republic/file/caf%C3%A9-evropa-oct-15_csCafé Evropa, Oct 15

Café Evropa, Oct 15 ©Europeum
©Europeum

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa, které pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR společně s Institutem EUROPEUM. Tentokrát v Brně!

O hrozbě kybernetických útoků a dezinformací bude hovořit analytik Jakub Kalenský (Atlantic Council) a Ondřej Rojčík (NÚKIB – národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost).

Datum: 
15/10/2019 - 17:00 - 18:30

 
V posledních letech se čím dál tím intenzivněji setkáváme s novým druhem hrozby, který směřuje nejen na běžné uživatele, ale i nejrůznější organizace a samotný stát. Kybernetickými útoky a zbraněmi v podobě dezinformačních kampaní je ovlivněn technologický i společenský vývoj. Nejen Česká republika, ale i ostatní členské státy EU se snaží přijít s řešením, které by zavčas rozpoznalo útoky v kybernetickém prostoru či účelně šířené dezinformace, ať už ze strany státních aktérů či jednotlivců. Byť se s tímto fenoménem setkáváme čím dál tím častěji, o málo které zemi lze říci, že je plně připravena na odražení tohoto nekonvenčního druhu hrozby. Stejně tak informovanost běžných uživatelů o možném nebezpečí, které na ně číhá v online prostoru, zpravidla není dostatečná.

Jak si stojí Česká republika v oblasti kybernetické bezpečnosti? Je častým cílem útočníků? Co v současnosti představuje v oblasti kybernetické bezpečnosti největší výzvu? Je společnost dostatečně obeznámena s bezpečnostními hrozbami, které se v kyberprostoru nacházejí? Jak si v této oblasti stojí hrozba dezinformací nebo zneužití dat? Jak dokáže stát proti dezinformacím bojovat? Jak nám v boji proti dezinformačním kampaním pomáhá Evropská unie?

Hosty dalšího debatního podvečera s názvem „Kybernetické útoky a dezinformace – nové ohrožení naší bezpečnosti a suverenity?“ budou:

Jakub Kalenský, analytik, Euroasijské centrum think-tanku Atlantic Council
Ondřej Rojčík, vedoucí Oddělení strategických informací a analýz, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Moderátorem debaty bude Martin Vokálek, think-tank Europeum.

 

Registrace slouží pouze k organizačním účelům a není závazná. Budeme velice rádi za její vyplnění zde: bit.ly/CafeEBrno2, které Vám zabere zhruba minutu Vašeho času.

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na emailu debaty@cafe-evropa.cz.

Těšíme se na vaši účast!