ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Soutěž „Náš evropský projekt“

/czech-republic/file/nep2rocnikwebpng_csnep_2._rocnik_web.png

Soutěž Náš evropský projekt @ZEK ČR
@ZEK ČR

2. ročník soutěže pro města a obce „Náš evropský projekt“ je tu! Realizovali jste na katastrálním území obce a s pomocí peněz evropských fondů projekt, na který jste obzvláště hrdí? Tak neváhejte a přihlaste se do naší soutěže! Vítězné obce získají finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti a výlet do Bruselu. Soutěž bude probíhat během března až května 2019 na Facebooku Zastoupení Evropské komise v ČR.

Datum: 
13/03/2019 - 08:00 - 03/05/2019 - 16:00

Oblíbené obecní projekty je opět možné přihlásit do soutěže „Náš evropský projekt“. Pořádá ji Zastoupení Evropské komise v ČR a je určena pro všechny obce, města a městské části v České republice, které na svém území pro své občany zrealizovaly originální a prospěšný projekt podpořený EU. O vítězích soutěže rozhodne veřejnost v internetovém hlasování.

Cílem soutěže je především poukázat na významný přínos projektů financovaných z evropských fondů a dotací pro české obce a města. Ty mohou od 13. března až do 5. dubna přihlásit svůj obecní projekt, který byl realizován na jejich katastrálním území a byl spolufinancován právě z fondů EU. Pravidla, registrační formulář a další informace o soutěži najdete zde.

Hlasování veřejnosti bude probíhat od 10. dubna do 2. května prostřednictvím „lajků“ na facebookovém profilu Evropské komise ČR zde. Aby byla soutěž férová, bude při hodnocení zohledněn také počet obyvatel dané obce.

.

Soutěž byla ukončena. Podívejte se na odkaz s výsledky.

.

Tři nejlepší projekty obdrží finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti. Vítězný projekt získá 75 000 Kč, na druhé místo čeká příspěvek v hodnotě 50 000 Kč a třetí v pořadí získá 25 000 Kč. Vyhlášena bude také zvláštní cena za absolutně nejvyšší počet hlasů na FB profilu.

Na zástupce vítězných obcí rovněž čeká několikadenní cesta do Bruselu s all-inclusive pobytem. Na programu bude i návštěva evropských institucí, setkání se zajímavými českými osobnostmi pracujícími v Bruselu a možnost nahlédnout do zákulisí fungování Evropské Unie.

Výsledky soutěže budou oznámeny na začátku května a zveřejněny na facebookovém profilu a webových stránkách Zastoupení Evropské komise v ČR a na portálech partnerů soutěže: Informační sítě Europe Direct, Svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

 

Více informací o tom, jak evropské dotace pomáhají ve vašem okolí, najdete na webovém portálu dotaceEU.cz.