ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Café Evropa: Brexit – Jak ovlivní Česko a budoucnost EU?

/czech-republic/file/cafeevropa-brexitjpg_cscafe_evropa_-_brexit.jpg

Café Evropa - Brexit @Europeum
@Europeum

Přijďte na debatu Café Evropa do Evropského domu a diskutujte s našimi hosty o Brexitu a o tom, jak ovlivní Česko a budoucnost EU. Pozvání tentokrát přijal Radek Špicar a Michael Žantovský. Moderátorem debaty bude Ondřej Houska.

Datum: 
20/02/2019 - 18:30 - 20:00

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa, které pořádá Zastoupení Evropská komise v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s EUROPEUM (Institute for European Policy).

Hosty dalšího debatního podvečera s názvem "Brexit – jak ovlivní Česko a budoucnost Evropské unie?" budou:

Radek Špicar, viceprezident, Svaz průmyslu a dopravy ČR
Michael Žantovsky, ředitel Vaclav Havel Library (Knihovny Václava Havla) a bývalý velvyslanec ve Velké Británii

Moderátorem debaty bude Ondřej Houska (Hospodářské noviny).

V roce 2016 se občané Velká Británie v referendu rozhodli pro vystoupení z Evropské unie. Británie se tak stala historicky prvním členským státem, který aktivoval článek 50 Smlouvy o EU. Vzhledem k tomu byl celý „rozvodový“ proces velkou neznámou a ukázal se být v realitě komplikovanější, než se očekávalo. V současné chvíli totiž stále není jisté, jakou podobu bude Brexit mít či kdy k němu skutečně dojde. Není zároveň ani vyloučeno, že by britský parlament přistoupil k novému referendu, které by mohlo celý proces vystoupení zvrátit.

Jaké jsou perspektivy EU po Brexitu a jak se změní hlavní rozhodovací síly v Unii? Proč k Brexitu vlastně dochází a jaké jsou možné závěry jednání v britském parlamentu? Jak to ovlivní nadcházející květnové volby do Evropského parlamentu? Jaký bude mít Brexit dopad na Českou republiku? Jaký je vlastně postoj ČR k odchodu Velké Británie z EU?

Na debatu je nutné se registrovat zde.

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se obrátit na debaty@cafe-evropa.cz.

Těšíme se na vaši účast!