ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Evropa ve škole

/czech-republic/file/schooljpg_csschool.jpg

skola @EU
@EU

Navštivte další ročník výstavy oceněných výtvarných a literárních prací soutěže evropských škol Evropa ve škole. Vernisáž výstavy proběhne 3. října 2018 v 10:00 v Evropském domě. Výstava bude probíhat od 3. do 31. října 2018. Hlavním tématem letošního ročníku bylo motto: „Přemýšlej, na čem staví Evropa.“

Datum: 
03/10/2018 - 10:00 - 31/10/2018 - 18:00

Výstava Evropa ve škole je mezinárodní výtvarný a literární projekt organizovaný nepřetržitě od roku 1953. Je určen dětem, žákům a studentům od 5 do 21 let ze všech typů škol a školských zařízení (včetně mateřských a uměleckých). Soutěž tradičně probíhá postupovým systémem od školních přes krajská kola, až po kolo ústřední. Soutěž představuje úspěšné propojení vzdělávání a výchovy k evropskému myšlení. 

Hlavní téma letošního ročníku - „Přemýšlej, na čem staví Evropa“ - je úzce propojeno s probíhajícím Evropským rokem kulturního dědictví. Autoři jednotlivých prací se proto měli zaměřovat na různé druhy uměleckých památek.

Partnery soutěže v České republice jsou: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy; Národní Institut pro další vzdělávání; Český národní komitét projektu EVROPA VE ŠKOLE; Eurocentrum Praha Úřadu vlády ČR a Evropský dům Praha.

/czech-republic/file/evropaveskolepng_csevropa_ve_skole.png

Evropa ve skole @EU
copyright