ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Projev předsedy Evropské komise J.-C. Junckera o stavu Unie 2018

/czech-republic/file/facebookwebjpg_csfacebook_web.jpg

SOTEU 2018 @EU
@EU

Ve středu 12. září 2018 na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku představí předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker zprávu o stavu Unie, ve které zpětně zhodnotí minulý rok a představí priority pro rok nadcházející.

Předseda EK také nastíní, jak bude Evropská komise řešit nejnaléhavější výzvy, kterým Evropská unie v současnosti čelí.

Datum: 
12/09/2018 - 09:00 - 12:00

Ve středu 12. září 2018 předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přednese v hlavním jednacím sále Evropského parlamentu projev o stavu Unie.

V loňském projevu předseda Juncker nastínil svou vizi, jak by se Evropská unie mohla vyvíjet do roku 2025. Po projevu následovaly konkrétní iniciativy týkající se obchodu, prověřování investic, kybernetické bezpečnosti, průmyslu a dat. Letošní projev je poslední před volbami do Evropského parlamentu v roce 2019 a přichází uprostřed diskuse o budoucnosti Evropské unie s 27 členy. Na projev opět navážou nové návrhy, od slov se tedy okamžitě přejde k činům.

Každý rok projev o stavu Unie shrnuje, čeho bylo v uplynulém roce dosaženo, a představuje priority pro rok nadcházející. Předseda Komise rovněž nastiňuje, jak bude Komise řešit nejnaléhavější výzvy, kterým Evropská unie čelí. Po projevu bude následovat rozprava v plénu, kterou bude zahájen dialog s Evropským parlamentem a Radou, na jehož základě vznikne pracovní program Komise na další rok.

Streaming projevu bude možné sledovat na Facebooku, Twitteru a webu Evropské komise a Zastoupení Evropské komise v ČR.