ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Evropský rok kulturního dědictví ve Strážnici

/czech-republic/file/mff-straznice2018autorjpg_csmff-straznice2018autor.jpg

Strážnice @Veronika Burešová
@Veronika Burešová

Zastoupení Evropské komise v ČR se v rámci Evropského roku kulturního dědictví zúčastní Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice. Park, skanzen, zámek a město Strážnice se již po 73. zaplní krásou rozličných tradic lidové kultury. 21. - 24. 6. 2018 se diváci mohou těšit jak na vystoupení zahraničních kolektivů, tak na regionální folklor a další bohatý program.

Datum: 
21/06/2018 - 09:30 - 24/06/2018 - 17:00

Park, skanzen, zámek a město Strážnice se již po 73. zaplní krásou rozličných tradic lidové kultury. Diváci se mohou 21. - 24. 6. 2018 těšit jak na vystoupení zahraničních kolektivů, tak na regionální folklor a další bohatý program. V rámci pořadu Síla tradice se diváci dozvědí např. více o proměnách tradiční lidové kultury v době Československa, profesionální umělecká tělesa VUS Ondráš a SLUK předvedou své umění v rámci Galavačera hudby a tance a regionální pořad je zaměřen na Brněnsko. Za pozornost jistě stojí také soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, která se těší velké divácké oblibě. Vedle tradičního festivalu se uskuteční také již 36. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice.

V našem informačním stánku poblíž amfiteátru Zámek se můžete těšit na bohatý program včetně soutěží a kvízů o zajímavé ceny. Návštěvu našeho stánku si užijí všichni návštěvníci jakéhokoli věku, a to až do úplného závěru festivalu 24. června!

Kromě našeho infostánku vás zveme také na představení „Od Šumavy k Alpám“. Tento pořad lidové hudby s malým cimbálem z Čech, Bavorska a Rakouska, který se uskuteční pod našim patronátem, bude probíhat v sobotu, 23. června,  od 20:30 v amfiteátru Zahrada. 

Více informací o připravované akci se dozvíte na facebookové události. Podívejte se také na web festivalu.

Program festivalu

Pozvánka na festival

/czech-republic/file/pozv%C3%A1nka-na-mff-str%C3%A1%C5%BEnice-2018_csPozvánka na MFF Strážnice 2018