ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Café Evropa v regionech – Jihlava: Prezidentské volby 2018

/czech-republic/file/cafeevropajihlavapng_cscafe_evropa_jihlava.png

Café Evropa Jihlava ©Europeum
©Europeum

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa v regionech, tentokrát v Jihlavě. Tématem debaty budou prezidentské volby v ČR 2018, které ukázaly silné rozdělení české společnosti. Debata se uskuteční 15. 03. od 17:00 v Café Gustav Mahler v Jihlavě.

Datum: 
15/03/2018 - 17:00 - 18:30

Hosty debatního podvečera v Jihlavě budou:
• Jakub Charvát, politolog, Metropolitní univerzita Praha
• Jan Kubáček, ředitel, Phoenix Research

Moderátem debaty bude Martin Vokálek z EUROPEUM Institute for European Policy.

Češi v lednu podruhé volili v přímé volbě prezidenta. Druhé kolo, ve kterém jsme se rozhodovali mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem, nám svým těsným výsledkem ukázalo silné rozdělení české společnosti. Podobnou situaci jsme mohli vidět při volbě amerického prezidenta či ve Velké Británii při referendu o Brexitu.

Je naše společnost skutečně rozdělena tolik, jako se o tom mluvilo během voleb? Je výsledek české volby prezidenta součástí nějakého trendu, který v poslední době pozorujeme v jiných státech? Dá se výsledek prezidentské volby promítnout do pohledu Čechů na Evropskou unii? A jakou roli v rozdělování společnosti sehrávají média a internet?

Nejen o tom můžete v Jihlavě debatovat s našimi hosty.

Debatu Café Evropa pořádá Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Eurocentrum Jihlava a Europe Direct Jihlava. Na debatě bude dán prostor i Vám divákům a bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení.

Registrace slouží pouze k organizačním účelům a není závazná. Budeme velice rádi za její vyplnění, které Vám zabere zhruba minutu Vašeho času.

Více se dozvíte také na facebookové události.

 

Budeme se těšit na Vaši účást!