ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Sociální summit na podporu spravedlivých pracovních míst a růstu

/czech-republic/file/socialsummit2017jpg_cssocial_summit_2017.jpg

Social summit 2017 ©EU
©EU

Dne 17. 11. 2017 se bude konat sociální summit v Göteborgu se zaměřením na podporu spravedlivých pracovních míst a růstu. Setkají se zde hlavní představitelé EU, hlavy států a předsedové vlád zemí EU, sociální partneři a další klíčové zainteresované strany

Datum: 
17/11/2017 - 09:30 - 16:30

Sociální summit ve švédském Göteborgu pořádá švédský předseda vlády Stefan Löfven společně s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Setkají se zde hlavní představitelé EU, hlavy států a předsedové vlád zemí EU, sociální partneři a další klíčové zainteresované strany k otevřené diskusi o tom, jak podporovat spravedlivé zaměstnávání a růst. Mimořádný summit proběhne v Göteborgu v pátek 17. listopadu 2017.

Summit se zaměří především na to, jak co nejlépe využít nové příležitosti a jak řešit společné výzvy pro trhy práce, modely sociální politiky a životních podmínek jak současných, tak budoucích. Na základě zkušeností a perspektiv každé země přispěje diskuse k utváření lepší budoucnosti pro Evropany. V rámci širší debaty o budoucnosti Evropy poskytne summit jedinečnou příležitost projednat společenský rozměr EU a jejích členských států společně s klíčovými zúčastněnými stranami. Zatím co v Evropě neexistuje přístup jednotný pro všechny, existují společné výzvy a existuje společná potřeba jednat.

Při této příležitosti zde bude vyhlášen Parlamentem, Radou a Komisí evropský pilíř sociálních práv. Evropská komise v Göteborgu také představí údaje o letošních výsledcích v oblasti vzdělávání a odborné přípravy vycházející z Monitoru vzdělávání a odborné přípravy za rok 2017.

Informace o summitu najdete zde.

Více informací a živý přenos můžete najít také na facebookové události.

/czech-republic/file/faktaruta-inclusivegrowth-webb-1jpg_csfaktaruta-inclusivegrowth-webb-1.jpg

Inclusive Growth ©EU
©EU

Program v ENG:

Social Summit for Fair Jobs and Growth, 17 November 2017

From 8.00 Arrival and doorstep

Arrival of Heads of States and Governments, leaders of EU institutions and all other invited participants.

09.30–09.45 Welcoming remarks

Welcoming remarks by Prime Minister Stefan Löfven and European Commission President Jean-Claude Juncker.

Moderator: Ann Mettler

Webcast

09.45–10.10 Introductory session

Panel with stakeholders to set the scene and create a joint basis for discussions.

Moderator: Ann Mettler

Webcast

10.10–10.30 Coffee break

10.30–12.30 Working sessions on how to promote fair jobs and growth in the future

Three parallel working session. Interactive in-the-round discussions with a moderator in the midle sorrounded by all participants.

  • Session 1. Access to the labour market
    Moderator: Ann Mettler
  • Session 2. Fair employment and working conditions
    Moderator: Tamsin Rose
  • Session 3. In between jobs: supporting transition
    Moderator: Ali Aslan

12.35–13.00 Closing remarks, signing ceremony of the European Pillar of Social Rights, group photo

Brief closing remarks by Prime Minister Stefan Löfven and European Commission President Jean-Claude Juncker. Followed by a ceremony for the signing of the European Pillar of Social Rights by President Juncker, President Tajani and Prime Minister Ratas.

13.15–15.15 Lunch

President of the Europena Council to chair a working lunch for the leaders of the EU Member States and the Presidents of the European Commission and the European Parliament. All other delegates are invited to an informal lunch.

15.30 Press conference and exit doorstep

Press conference with Prime Minister Stefan Löfven, European Commission President Jean-Claude Juncker and European Council President Donald Tusk.