ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Café Evropa "Mediální obraz EU – jak se orientovat mezi hoaxy a pravdou?"

/czech-republic/file/cafeevropapng_cscafe_evropa.png

Café Evropa ©EU
©

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa a diskutovat na téma "Mediální obraz EU – jak se orientovat mezi hoaxy a pravdou?". Již 26. 9. v Evropském domě. Registrovat se můžete zde: bit.ly/CafeE17

Pozvání přijali:

• Ondřej Houska – reportér, Hospodářské noviny
• Pavel Štrunc – redaktor, Info.cz

Moderátorem debaty bude Filip Horký z DVTV.

Datum: 
26/09/2017 -
18:00 to 20:00

V dnešní době je jednoduché šířit svůj názor, diskutovat díky sociálním médiím s dalšími lidmi, a především dohledat si a čerpat informace prakticky na libovolné téma. Také z toho důvodu se ve velkém daří i falešným zprávám a hoaxům a to i přes značné úsilí tyto zprávy vyvracet a omezit. Dohromady, nám pak všechny tyto zprávy vytvářejí obraz naší reality, která může být pokřivená tím, odkud informace získáváme. K tomu se přidává snaha medií přinést šokující informace, čemuž mnohdy podřizují způsob jejich prezentace. Příkladem může být titulní strana nejčtenějšího českého deníku uvádějící, že EU chce zakázat hranolky. Při letmém pohledu na zprávy týkající se Evropské unie a jejích institucí vidíme, že negativní titulky vysoce převyšují ty pozitivní. Proč tomu tak ale je? Je to proto, že takové zprávy skutečně převažují nebo proto, že ty dobré nestojí za zmínku? Jaká je v tomto výběru role médií a novinářů? A do jaké míry se mi sami uzavíráme v názorových bublinách vytvořených z lidí a médií se stejným názorem?

Více informací také na facebookové události.

Debaty Café Evropa pořádá Evropská komise v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s EUROPEUM Institute for European Policy.