ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Vzdělávání

Studenti a pedagogové z České republiky mohou studovat a učit v zahraničí v rámci programů, které financuje EU.

Erasmus+ ©EU

Od roku 2014 se můžete hlásit na nový program „Erasmus+“ pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020.

Erasmus+ přináší možnosti studia/stáže v zahraničí pro studenty, zaměstnance, školy, vědecké pracovníky, dobrovolníky a mnohé další.

Pobyt v zahraničí může trvat od několika dnů až po jeden rok.

Neváhejte a přihlaste se!

Více informací můžete najít na Erasmus stránkách Domu zahraničních styků, národní agentury pro evropské vzdělávání Erasmus+.

 

 

EUhrou.cz – vzdělávací portál pro učitele i studenty

Paleta pastelek a nápis Evropská unise hrou – informační portál s učebními materiály o Evropské unii ©EU

Zastoupení Evropské komise v ČR spustilo v roce 2013 výukový portál EUhrou.cz pro učitele i studenty. 

Pedagogové na tomto portálu naleznou ucelené a přehledné informace o nabízených vzdělávacích akcích o EU, pestrou nabídku materiálů do výuky, didaktických her a metodik.

Studentům SŠ a VŠ nabízí portál užitečné informace o aktuálních studentských projektech či soutěžích, potřebné materiály o EU i dětský koutek plný her a kvízů.

 

Evropa pro školy

Evropa pro školy ©EC

Hledáte výukové materiály o Evropské unii? Nebo se chcete sami o EU učit zábavnou formou? Pak jste na správném místě! Tyto stránky určené učitelům, školákům i studentům obsahují nejrůznější materiály pro různé věkové skupiny. Ať už chcete učit sebe nebo své studenty o tom, co EU dělá, jak vznikla a jak pracuje, nebo podrobněji debatovat o politikách EU, Evropa pro školy je místo, od kterého se můžete odrazit.

Příjemnou zábavu!

Evropa pro školy

 

Více informací

Politiky a programy EU v oblasti vzdělávání