ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Vzdělávání

Studenti a pedagogové z České republiky mohou studovat a učit v zahraničí v rámci programů, které financuje EU.

Erasmus+ ©EU

Od roku 2014 se můžete hlásit na nový program „Erasmus+“ pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020.

Erasmus+ přináší možnosti studia/stáže v zahraničí pro studenty, zaměstnance, školy, vědecké pracovníky, dobrovolníky a mnohé další.

Pobyt v zahraničí může trvat od několika dnů až po jeden rok.

Neváhejte a přihlaste se!

Více informací můžete najít na Erasmus stránkách Domu zahraničních styků, národní agentury pro evropské vzdělávání Erasmus+.

EUhrou.cz – vzdělávací portál pro učitele i studenty

Paleta pastelek a nápis Evropská unise hrou – informační portál s učebními materiály o Evropské unii ©EU

Zastoupení Evropské komise v ČR spustilo v roce 2013 výukový portál EUhrou.cz pro učitele i studenty. 

Pedagogové na tomto portálu naleznou ucelené a přehledné informace o nabízených vzdělávacích akcích o EU, pestrou nabídku materiálů do výuky, didaktických her a metodik.

Studentům SŠ a VŠ nabízí portál užitečné informace o aktuálních studentských projektech či soutěžích, potřebné materiály o EU i dětský koutek plný her a kvízů.

Koutek pro učitele

Děti dívající se na glóbus a přitom poslouchají učiteľku ©shutterstock

Hledáte výukové materiály o Evropské unii? Pak jste na správném místě! Tyto stránky určené učitelům obsahují nejrůznější materiály pro různé věkové skupiny. Ať už chcete své studenty učit o tom, co EU dělá, jak začala a jak pracuje, nebo podrobněji debatovat o politikách EU, bude to tu pro vás velmi inspirativní.

Učební materiály o EU

Koutek pro školáky

Smějící děti hrající si na klouzačce ©shutterstock

Evropská unie chce, abychom měli všichni spokojenější život – zasazuje se například o ochranu krajiny a životního prostředí, zajišťuje nezávadnost potravin, snižuje ceny telefonních hovorů a zpráv sms, bojuje proti kriminalitě a stará se ještě o řadu dalších věcí.

Unie se rovněž věnuje tomu, aby zlepšila život dětí a mládeže. V běžném životě se děti mohou ocitnout v různých situacích. Je potřeba, aby znaly svá práva a nenechaly si všechno líbit!

Je ještě hodně věcí, které se můžete dozvědět a naučit. A tohle je to nejlepší místo, kde začít! Dobrou zábavu!

Online hry pro děti na téma EU

Více informací

Politiky a programy EU v oblasti vzdělávání