KIBRIS TEMSİLCİLİĞİ

Kıbrıs Türk Toplumu’na yönelik AB Bilgi Merkezi

AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği’nin yasal ve politik düzenlemeleri, AB politikaları, değerleri ve AB yardım programı konularında bilgilendirme yaparak Kıbrıs Türk toplumunu Avrupa Birliği’ne yakınlaştırmayı amaçlamaktadır.

AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği’nin mevzuatı, politikaları, programları ve destek olanakları ile ilgili Kıbrıs Türk toplumunun sorularına yanıt vermek, tavsiyelerde bulunmak ve gerekli bilgilendirmeleri yaparak topluma destek olmak amacıyla yerel ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet sunmaktadır.
 

Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin Amacı

  • AB politikaları ve çalışmaları hakkında toplumu bilgilendirme;
  • AB yardım programının uygulamaları ve finansal destek fırsatları hakkında Kıbrıs Türk toplumunu bilgilendirme;
  • AB politikaları ve yasalar hakkında gerçekleştirilecek tanıtım etkinlikleri, kültürel etkinlikler, seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları ile topluma bilgi aktarma;
  • AB Bilgi Merkezi’nin aktivitelerini tanıtıcı dinamik bir websitesi ile toplumla çift yönlü iletişim kurma;
  • Sosyal medya sayfaları ile toplumla diyalog içerisinde olma;
  • Toplumdaki gençler, üniversite öğrencileri, akademisyenler, öğretmenler, karar vericiler, sivil toplum örgütleri, AB yardımdan yararlanan gruplar, KOBİ’ler, kırsal topluluklar, çiftçiler gibi farklı grupların Avrupa Birliği ile ilgili sorularına yanıt vermektir.
     

AB Bilgi Merkezi

AB Bilgi Merkezi hafta içi 10:00 – 18:00, Cumartesi günleri ise 10:00 – 16:00 saatleri arasında topluma hizmet vermektedir.

11 A Hasene Ilgaz Sokak, Köşklüçiftlik  - Lefkoşa
AB Bilgi Merkezi Tel: +90 392 22 82 577
Website: http://www.abbilgi.eu

Ziyaretciler internet, kütüphane ve uzman desteği hizmetlerinden yararlanabilirler.