KIBRIS TEMSİLCİLİĞİ

Haberler

Pages

EU Health card
23/11/2017

Sağlık sistemlerimizin amacına hizmet eder durumda olmaları ve hasta merkezli hizmet vermelerinin tek yolu sistemleri yeniden düşünmektir. Komisyon’un bugün yayınladığı 28 Ülke Sağlık Profili ve beraberindeki Rapor işte bunu öneriyor. Raporlar AB Üye Devletlerinin sağlık sistemleri hakkında derinlemesine bir analiz ortaya koyuyor. Raporlarda her bir AB üye devletinde halkın sağlık durumuna ve önemli risk faktörlerine bakılarak sağlık sistemlerinin ne kadar etkili, erişilebilir ve değişime ayak uydurabilir oldukları inceleniyor. Raporlar üye devletlerin ortak hedeflerini açık bir şekilde yansıtıyor ve Komisyon’un karşılıklı öğrenme ve iyi uygulamaların paylaşılmasını teşvik edebileceği potansiyel alanları ortaya koyuyor.

rescEU
23/11/2017

Avrupa Komisyonu Avrupa’nın doğal afetlerle başa çıkma becerisini güçlendirmek için iddialı yeni planlarını bugün açıkladı.

20/11/2017

Komisyon AB düzeyinde sendikalar ve işveren örgütleriyle istihdam edilen ve serbest çalışan herkes için sosyal korumaya erişimin nasıl desteklenebileceğiyle ilgili tartışmaların ikinci turunu bugün başlattı.

Věra Jourová
20/11/2017

Avrupa Komisyonu bugün, bu yılın Temel Haklar Kolokyumu için seçilen tema olan “Çalkantılı zamanlarda kadın hakları” konusunda önemli bir etkinlik başlatıyor.

17/11/2017

Avrupa Birliği liderleri bugün İsveç, Göteborg’daki Adil istihdam ve büyüme Sosyal Zirvesi’nde Avrupa Sosyal Haklar Sütununu resmi olarak ilan ettiler. Bu sütun ilk olarak Başkan Juncker tarafından 2015 Birliğin Durumu konuşmasında duyurulmuş ve Komisyon tarafından Nisan 2017’de sunulmuştu. Bugün ise Avrupa Komisyonu için Başkan Jucker, Avrupa Parlamentosu için Başkan Tajani ve Avrupa Birliği Konseyi için Başbakan Ratas tarafından imzalandı.

14/11/2017

Avrupa’nın geleceğine dair tartışmalar yoğun bir şekilde devam ederken Avrupa Komisyonu bugün 2025’e kadar bir Avrupa Eğitim Alanını nasıl yaratabileceğimizle ilgili vizyonunu ortaya koyuyor.

13/11/2017

Bütçe ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Avrupa Komisyonu Üyesi Gunther Oettinger Kıbrıs’a yaptığı iki günlük ziyareti 2017 Avrupa Kültür Başkenti Baf’a bir ziyaretle tamamladı.

09/11/2017

Komisyon’un bugün yayınlanan Eğitim ve Öğretim İzleme Raporu 2017 ulusal eğitim sistemlerinin daha kapsayıcı ve verimli olduklarını  ortaya koyuyor. Ancak aynı zamanda öğrencilerin eğitsel başarılarının büyük ölçüde sosyo-ekonomik durumlarına bağlı olduğunu da teyit ediyor.

07/11/2017

Avrupa Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Mairead McGuinness’in de katılımıyla Avrupa’nın dört bir yanından dini liderlerle üst düzey bir toplantıya ev sahipliği yaptı

01/11/2017

Geleceğiniz için hayal mi kuruyorsunuz? Sizin için profesyonel fırsatlar!

Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği ve EURES network 6 Kasım Pazartesi günü Lefkoşa Agia Paraskevi’deki Bank of Cyprus Genel Merkezi’nde, 10:00 ile 20:00 saatleri arasında “İş Bul” Fuarını düzenliyor. Fuarın temel amacı gençlere Kıbrıs’taki ve yurt dışındaki mevcut ve gelecekteki istihdam fırsatları hakkında bilgi vermek.

Pages