KIBRIS TEMSİLCİLİĞİ

Haberler

Pages

28/11/2018

Avrupa Komisyonu, adanın ekonomik entegrasyonuna, iki toplum arasındaki ve AB ile temasların geliştirilmesine ve topluluk müktesebatı için hazırlanılmasına özellikle önem verilerek Kıbrıs Türk toplumunun ekonomik kalkınmasını desteklemek yoluyla Kıbrıs’ta yeniden birleşmeyi kolaylaştırmak üzere toplam 34.5 milyon € değerindeki yeni bir Yıllık Eylem Programını onayladı.

10/08/2018

Avrupa Komisyonu ilgili tarafları Avrupa Dayanışma Teşkilatı çerçevesinde proje fikirlerini sunmaya çağırıyor. Avrupa’nın dört bir yanındaki ve ötesindeki gençler tüm gençlere açık olan seçili projeler için AB bütçesinden toplam 44 milyon € ayrıldı.

02/08/2018

Güneydoğu Asya yıllık muson yağmurlarıyla ve potansiyel yıkıcı etkileriyle karşı karşıya olduğundan Avrupa Komisyonu bölgedeki afet hazırlık girişimleri için 6 milyon €’yu kullanıma sundu. Bu finansman Mayıs ayında yağmur sezonu için daha hazırlıklı olunmasını sağlamak üzere Bangladeş’i desteklemek üzere verileceği açıklanan 7 milyon €’ya ek olarak veriliyor.

02/08/2018

Avrupa Komisyonu bu yaz aşırı kuraklıkların neden olduğu zorluklarla boğuşan Avrupalı çiftçilere destek oluyor. Çiftçiler hayvanlarını besleyebilmek için doğrudan ve kırsal kalkınma ödemelerini önceden alabilecek ve normalde üretim için kullanılmayacak arazilerini kullanmakta onlara daha fazla esneklik gösterilecek.

01/08/2018

“Çingene Soykırımını Anma Günü öncesinde Soykırımın yüz binlerce Çingene kurbanını saygıyla anıyoruz. Avrupa’nın dört bir yanından yaklaşık 500,000 Çingene Naziler ve işbirlikçileri tarafından öldürüldü ve bu rakam o dönemdeki toplam nüfuslarının en az dörtte biriydi. Çingenelerin ve diğer azınlıkların insanlıktan uzaklaştırılmaları bu menfur suçların kolaylaştırılmasındaki ilk adımdı. Bugün bunu hatırlamalı ve eşitlik ve ayrımcılık yasağına dair ortak Avrupalı değerlerimizi etkili ve hararetli bir şekilde savunmalıyız.”

27/07/2018

Avrupalı vatandaşlar bu yaz daha önce hiç olmadığı kadar fazla dijital haktan yararlanacaklar. Geçtiğimiz yıl uluslararası dolaşım ücretlerinin tüm Avrupa Birliği’nde son bulmasının ardından şimdi de tatilciler hiçbir ekstra maliyet olmaksızın kendi çevrimiçi TV, film, spor, müzik veya e-kitap üyelikleriyle seyahat edebilecekler. Buna ek olarak Avrupa’nın dört bir yanındaki herkes, tüm Avrupalıların kendi kişisel verileri üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmalarını sağlayacak dünya standartlarında veri koruma kurallarından yararlanabilecek.

26/07/2018

Bugün Fransız Guyanası’ndaki Avrupa uzay üssü Ariane-5 Avrupa roket fırlatıcısından dört tane daha Galileo uydusu başarıyla fırlatıldı. 26 uydudan oluşan takımyıldızıyla AB’nin küresel uydu navigasyon sistemi bir dizi önemli hizmet için daha net bir sinyal sağlayacak.

26/07/2018

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği ilişkilerinin yeni dönemini başlatmak üzere bugün Washington D.C’de bir araya geldik. Bu yeni dönem yakın bir dostluk, her ikimizin de kazanacağı güçlü ticari ilişkiler, küresel güvenlik ve refah için birlikte daha iyi çalışma ve teröre karşı ortak mücadele dönemi olacak.

25/07/2018

Dünya Sağlık Örgütü bugün Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki Ebola virüsü salgınının son bulduğunu ilan etti. Bu haber memnuniyetle karşılandı.

25/07/2018

İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden sorumlu Komisyon Üyesi Christos Stylianides ölümcül yangınların ardından AB Sivil Koruma Mekanizması aracılığıyla Yunanistan’a sağlanan AB yardımını koordine etmek üzere Atina’ya gitti.

Pages