Skip to main content

Culture and Creativity

Kynžvarto pilis (Čekija) – diplomatinių susitikimų vieta

Kynžvarto pilis (Čekija)

Čekijos vakaruose esančią Kynžvarto pilį supa istorinis 293 hektarų parkas. Pilį pirmoje XIX a. pusėje pastatė Austrijos kancleris princas Klemensas von Metternichas (1773–1859). Jis labai prisidėjo prie svarbių Metternichų šeimos kolekcijų, – visų pirma europinės svarbos bibliotekos, įskaitant garsią dagerotipų (ankstyvųjų fotografijų) kolekciją ir keistenybių kabinetą, – kūrimo. Kolekcijos išsaugotos iki šiol ir yra be apribojimų prieinamos visuomenei.

Pilis yra atvira visuomenei nuo 1928 m. 1840 m. ji buvo diplomatinės iniciatyvos – Taikos lygos pasiūlymo – dėmesio centre. Šis pasiūlymas buvo svarbus žingsnis siekiant ilgalaikės galios pusiausvyros Europoje.

Kadangi Kynžvarto pilies savininkas buvo labai gerai žinomas istorinis veikėjas kancleris K. von Metternichas, Kynžvarto pilyje buvo rengiamos įvairios Europos diplomatijos diskusijos ir derybos. Pilis – tai atminimo vieta, skirta prisiminti Europos diplomatiją, kuri siekė užtikrinti pusiausvyrą tarp pagrindinių Europos valstybių. Dėmesio centre yra būtent tai, o ne asmeninis K. von Metternicho dalyvavimas istorijos įvykiuose, nes dėl jo paties vaidmens turėtų būti rengiamos kritiškos diskusijos.