Requires javascript

CONSUMERS

Language selector


Saame tellida tooteid kogu maailmast vaid mõne hiireklõpsuga – see on internetist ostmise eelis. Kuid kuidas on lood internetist ostetavate toodete ohutusega? Tarbijatena on meil õigus eeldada, et meile saadetavad tooted ei ole ohtlikud.

Seetõttu on kehtestatud ohutuseeskirjad ja mehhanismid, mida tuleb enne toote tarbijatele kättesaadavaks tegemist järgida. Toodete ohutuse tagamiseks võtavad meetmeid kõikide ELi liikmesriikide ametiasutused. Kuid on ka mõningaid asju, mida me saame ise ära teha.

Et saada võimalikult hea kogemus OHUTUTE toodete ostmisel internetis, järgigem neid 8 nõuannet.

Tea, kellelt ostad
Kui ostate midagi poest, on selge, kuhu kaup ohutusprobleemi korral tagastada. Kui aga ostate internetist, kas teate ka sel juhul, kellega ühendust võtta? Mida rohkem teavet teil tootja, importija või müüja kohta on, seda parem. Kui kontaktandmed on esitatud, teate kellega probleemi korral ühendust võtta.


Kui toode on kiire teabevahetuse süsteemi, nimekirjas, ärge seda ostke
Kas teadsite, et Euroopa Komisjonil on nimekiri kogu Euroopas leitud ohtlike toodete kohta? Seda teavet kogutakse kiire teabevahetuse süsteemi kaudu. Lugege, kuidas see süsteem toimib ja vaadake järgi, milliseid tooteid tuleks vältida. Samuti saate tooteid kontrollida OECD toodete tagasinõudmist käsitlevast ülemaailmsest portaalist.


Ostate mänguasja? Kontrollige ohutusalast teavet
Veebis esitatud tooteteave ei pruugi alati sisaldada selget teavet ohutuse kohta. Uurige selle leidmiseks tähelepanelikult toodete pilte ja fotosid. Näiteks alla kolmeaastastele lastele sobimatu mänguasja puhul peaks selle kohta olema esitatud hoiatus. Sageli tehakse seda piktogrammiga. Lisanõuanded mänguasjade ohutuse kohta leiate siit.Parima valiku tegemiseks lugege ohutuseeskirju
Lugege veebis esitatud ohutuseeskirju. Vaadake, kuidas toodet ohutult kasutada. Näiteks lapse rattatoolile peaks olema märgitud, mis vanuses ja kaaluga lastele see on ette nähtud. Kui te ei ole kindel, kas toode vastab teie vajadustele, küsige müüjalt või veebisaidi haldajatelt rohkem teavet.


Vaadake arvustusi toote ja veebisaidi kohta
Lugege internetis tootearvustusi. Teistel tarbijatel võib juba olla esinenud probleeme teid huvitava toote ohutusega. Pidage meeles, et arvustuste hulgas võib olla ka võltsarvustusi. Kasulik on lugeda ka arvustusi veebisaidi enda kohta. Nii saate teada, kas selle internetimüüja puhul on ilmnenud mingeid probleeme.


Selgus, et teie toode ei ole ohutu? Andke sellest teada!
Kui tuvastate tootel ohutusprobleemi, andke sellest teada müüjale ning võtke ühendust asjaomase ametiasutusega teie riigis. Kaaluge ka tootearvustuse kirjutamist, et hoiatada teisi võimalikke ostjaid. See aitab tarbijatel teha ohutuid valikuid!Võiksite oma toote registreerida selle tootja juures
Kui see võimalus on olemas, saate oma toote registreerida tootja veebisaidil. Nii saab teile kohe teada anda tagasinõudmistest, tarkvarauuendustest ja ohutusteabe ajakohastamisest.


Saage ohtlike toodete kohta korrapäraselt teateid
Tellige kiire teabevahetuse süsteemi iganädalased teated, et olla kursis ohtlikuks peetavate toodete uute ohtude ja suundumustega. Saate ise määrata, mille kohta teateid soovite. Need võivad olla vaid konkreetse tooteliigi, kaubamärgi või päritoluriigi kohta. Iganädalaste aruannete tellimiseks klõpsake siin.