First published on
27 Balandis 2017

2017 m. balandžio mėn. Vengrijos vyriausybė pradėjo nacionalines konsultacijas pavadinimu „Briuseliui – stop“ su visais Vengrijos namų ūkiais dėl 6 konkrečių klausimų.

Keliuose konsultacijų klausimyno teiginiuose yra faktinių klaidų arba jie labai klaidina.

Europos Komisija norėtų, remdamasi akivaizdžiais faktais, pasakyti, kaip yra iš tikrųjų.

 

Melagingas teiginys: „Briuselis nori mus priversti panaikinti komunalinių paslaugų mokesčių lengvatas.“

Iš tiesų: Komisija pritaria Vengrijos vyriausybės tikslui sudaryti sąlygas namų ūkiams gauti įperkamos energijos. Geriausia būdas tai pasiekti – sukurti konkurencines energijos rinkas, skatinti energijos vartojimo efektyvumo priemones bei inovacijas ir kartu dirbti Europos lygmeniu, kad būtų užtikrintas saugus energijos tiekimas.

 

Melagingas teiginys: „Briuselis nori priversti Vengriją įsileisti neteisėtų imigrantų.“

Iš tiesų: Europos Sąjunga kovoja su neteisėta migracija ir padeda valstybėms narėms valdyti savo išorės sienas.

 

Melagingas teiginys: „Į Vengriją keliaujančius neteisėtus imigrantus pažeisti įstatymą skatina ne tik prekiautojai žmonėmis, bet ir kai kurios tarptautinės organizacijos.“

Iš tiesų: Europos Sąjunga visiškai netoleruoja prekybos žmonėmis ir daug metų kovoja su šiuo išnaudotojišku nusikaltimu.

 

Melagingas teiginys: „Vis daugiau Vengrijoje veikiančių iš užsienio remiamų organizacijų siekia neskaidriai kištis į Vengrijos vidaus reikalus.“

Iš tiesų: Nevyriausybinių organizacijų veiklos sąlygas iš principo nustato nacionaliniai teisės aktai. Europos Sąjunga savo ruožtu taiko griežtas skaidrumo ir lobizmo Europos institucijose taisykles.

 

Melagingas teiginys: „Briuselis kėsinasi prieš mūsų darbo vietų kūrimo priemones.“

Iš tiesų: Nei Europos Komisija, nei Europos Sąjunga neturi nieko prieš priemones, kuriomis Vengrija nori kurti darbo vietas.

 

Melagingas teiginys: „Briuselis užsipuola mūsų šalį dėl mažinamų mokesčių.“

Iš tiesų: Komisija nesikiša į nacionalinę mokesčių politiką ir nesiūlo to daryti. Dėl ES apmokestinimo taisyklių privalo vieningai sutarti visos valstybės narės, tai reiškia, kad visas galiojančias mokesčių taisykles yra patvirtinusi Vengrijos vyriausybė.

Files

AtsisiųstiPDF - 344.3 KB