President-elect

Buriama nauja Komisija (2019–2024 m.).

Svarbu eiti Europos keliu

2019 m. liepos 16 d. Europos Parlamentas patvirtino Ursulą von der Leyen būsimos Europos Komisijos Pirmininke. Ji – pirmoji moteris, išrinkta eiti šias pareigas. 

Tiek širdimi, tiek įsitikinimais europietė, Ursula von der Leyen paskelbė itin daug dėmesio skirsianti plataus užmojo klimato darbotvarkei, kad iki 2050 m. Europa taptų pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu. Ji taip pat įsipareigojo glaudžiai bendradarbiauti su Europos Parlamentu, kad Europoje sustiprintų demokratiją ir sąžiningą socialinę rinkos ekonomiką. Kalbėdama apie tai, ką Europa turi padaryti spręsdama pasaulinius uždavinius, Ursula von der Leyen pateikė labai asmenišką viziją – pabrėžė, kad svarbu eiti Europos keliu. 

Skaitykite visą politinių gairių ir kalbos tekstą.

Ursula von der Leyen į Komisijos narius iš valstybių ar vyriausybių vadovų pasiūlytų kandidatų sąrašo ketina išrinkti po lygiai vyrų ir moterų. Dėl paskirtųjų Komisijos narių sąrašo pirma turi sutarti Taryba, o Europos Parlamentas turi pritarti visai naujajai (2019–2024 m.) Europos Komisijai. 

1958 m. Briuselyje gimusi Ursula von der Leyen yra gydytoja. 2005–2019 m. ji buvo Vokietijos vyriausybės nare.

Politinės gairės

AtsisiųstiPDF - 1.1 MB

AtsisiųstiPDF - 1 MB

Kalbos tekstas visomis kalbomis:

AtsisiųstiPDF - 1.2 MB

Interesų deklaracija

Visi paskirtieji Komisijos nariai turi užpildyti išsamias interesų deklaracijas ir pateikti jas visuomenei ir Europos Parlamentui.

AtsisiųstiPDF - 577.3 KB