Komisja Europejska > EJN

Wersja do druku Dodaj do ulubionych

 

Witamy na stronie internetowej Europejskiej Sieci Sądowej w sprawach cywilnych i handlowych

Uwaga: niektóre informacje przedstawione na tej stronie nie zostały zaktualizowane.

Aktualnie prowadzimy przegląd całej zawartości tej strony poprzedzający jej przeniesienie do europejskiego portalu e-sprawiedliwość.

Stroną internetową zarządza Komisja Europejska i będzie ona systematycznie aktualizowana w scisłej współpracy z Państwami Członkowskimi Unii Europejskiej.

Znajdą tu Państwo liczne informacje na temat Państw Członkowskich, prawa wspólnotowego, prawa europejskiego i rozmaitych zagadnień dotyczących prawa cywilnego i handlowego.

Dla każdego z tych tematów, umieszczonych po lewej stronie ekranu, mogą Państwo uzyskać dostęp do następujących informacji:

  • Klikając na temat, wchodzi się na stronę informacji ogólnych związanych z wybranym tematem.
  • Klikając na flagę europejską, przechodzi się na stronę „Prawo wspólnotowe”, która przedstawia szczegółowo osiągnięcia i projekty Unii w danej dziedzinie.
  • Klikając na mapę swiata, znajdą się Państwo na stronie „Prawo międzynarodowe”, która przedstawia szczegółowo osiągnięcia i projekty organizacji międzynarodowych w danej dziedzinie.
  • Klikając na flagi Państw Członkowskich, wchodzi się na strony „krajowe”. Dla każdego z Państw Członkowskich, za wyjątkiem Danii, jest przewidziana jedna strona. Znajdą tam Państwo informacje na temat krajowych systemów prawnych.
    Z założenia system informacyjny sieci ma rozwijać się stopniowo. Jest zatem możliwe, że poszukiwane strony nie będą jeszcze dostępne. W takim przypadku, w miarę możliwosci, na stronie znajdują Państwo wybór linków do innych portali informacyjnych, najczęsciej w języku lub językach własciwych Państw Członkowskich.

atlas_preview
Zachęcamy do zapoznania się z europejskim atlasem sądowym, w którym łatwo można znaleźć informacje na temat współpracy sądowej w sprawach cywilnych.

Do góryDo góry