Evropská komise > ESS

Verze pro tisk Přidat do oblíbených

 

Vítejte na stránkách Evropské soudní sítě v občansko-právních a obchodních záležitostech.

Upozorňujeme, že některé informace na těchto stránkách nebyly nějakou dobu aktualizovány.

Veškerý obsah stránek v současnosti prochází revizí v rámci přesunu na portál Portál evropské e-Justice.

Tyto stránky spravuje Evropská komise a budou pravidelně aktualizovány v úzké spolupráci s členskými státy Evropské unie.

Najdete zde velké množství informací o členských státech, o právu Společenství, evropském právu a různých tématech občanského a obchodního práva.

U každého z těchto témat, uvedených na levé straně každé stránky, najdete následující informace:

  • Když kliknete na název tématu, dostanete se na stránku obecných informací k danému tématu.
  • Když kliknete na evropskou vlajku, dostanete se na stránku „Právo Společenství“, kde jsou podrobně uvedeny výsledky a projekty Unie v příslušné oblasti.
  • Když kliknete na mapu světa, dostanete se na stránku „Mezinárodní právo“, kde jsou podrobně uvedeny výsledky a projekty mezinárodních organizací v příslušné oblasti.
  • Když kliknete na vlajky členských států, dostanete se na stránky členských států. Je zde jedna stránka za každý členský stát kromě Dánska. Najdete zde specifické informace týkající se právních systémů jednotlivých států.
    Informační systém této sítě se má rozvíjet postupně. Na začátku se může stát, že stránky, na které se chcete dostat, nebudou ještě dostupné. V takovém případě najdete místo nich v rámci možností výběr odkazů na další informační stránky, nejčastěji v jazyce či jazycích příslušných členských států.

atlas_preview
Můžete se také podívat do Evropského soudního atlasu, který poskytuje snadný přístup k informacím důležitým pro soudní spolupráci ve věcech občanských.

NahoruNahoru