This site has been archived on 28/02/2013
28/02/2013

Kas yra ES pieno tiekimo mokykloms programa?

ES pieno tiekimo mokykloms programa skatina vaikus vartoti pieno produktus ir subalansuotai maitintis. Remdama gerų valgymo ir maitinimosi įgūdžių, išliksiančių visą gyvenimą, ugdymą, programa atlieka ir švietėjišką vaidmenį. Įgyvendindama ES pieno tiekimo mokykloms programą, Europos Sąjunga teikia subsidijas mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms, kad šios galėtų savo mokinius aprūpinti pasirinktu pienu ir pieno produktais. Glaudžiai dirbant su ES mokyklų aprūpinimo vaisiais programą, pagal kurią mokiniams nemokamai dalijami vaisiai ir daržovės, Europos Sąjunga labai rūpinasi mūsų ateities kartos sveikata.

2007–2008 mokslo metais, vykdant ES pieno tiekimo mokykloms programą, 27 valstybių narių mokykloms išdalyta apie 300 000 tonų pieno, Europos Sąjunga suteikė daugiau nei 55 mln. EUR subsidijų. Kaip galėtum sužinoti, ar tavo mokykla dalyvauja programoje? Visos dalyvaujančios institucijos savo pirmo aukšto fojė turi pakabinti plakatus, informuojančius, kad jos gauna subsidijas per ES pieno tiekimo mokykloms programą. Subsidijas gaunančių mokyklų sąrašą gali rasti ir organizacijos, atsakingos už ES mokyklų aprūpinimo pienu programos įgyvendinimą tavo šalyje, interneto svetainėje.

2008 m. liepos 11 d. Europos Komisija išplėtė ES pieno tiekimo mokykloms programą, kad padidintų subsidijuojamų produktų įvairovę ir užtikrintų, jog programa pasieks ne tik pradines mokyklas ir darželius, bet ir vidurines mokyklas.

Naujosios programos taisyklės įsigalioja 2008–2009 mokslo metais, jos suteikia mokykloms ir mokiniams galimybę pasirinkti iš daug didesnio pieno produktų asortimento. Sąraše yra įvairaus skonio pieno, taip pat didesnis sūrių (įskaitant ir neriebius sūrius) ir raugintų pieno produktų, tokių kaip pasukos, pasirinkimas. Pieno produktus sumaišius su vaisiais arba vaisių sultimis mokiniams suteikiama galimybė pasirinkti dar skanesnį ir sveikesnį maistą. Norėdami pamatyti visą į programą įtrauktų produktų sąrašą, apsilankykite skyrelyje Informacija pareiškėjams.

Valstybėms narėms yra leidžiama ES pieno tiekimo mokykloms programą pritaikyti nacionaliniu mastu. Taigi pati valstybė narė nusprendžia, kuriems produktams iš ES sąrašo savo šalyje skirti programos subsidijas. Jos taip pat gali nustatyti papildomus siūlomų subsidijuoti pieno arba pieno produktų sudėties apribojimus, pavyzdžiui, riboti leidžiamą riebumą. Be to, kiekvienoje valstybėje narėje ES subsidijos gali būti didinamos papildomomis lėšomis.

ES pieno tiekimo mokykloms programa