Ścieżka nawigacji

Dział wizyt informacyjnych w Komisji Europejskiej

Uczestnicy

Wizyty organizowane są dla grup liczących co najmniej 15 osób w wieku co najmniej 15 lat (np. uczniów, studentów, przedstawicieli określonych grup zawodowych i partnerów społecznych lub innych grup interesów).

Wizyty informacyjne organizuje również Przedstawicielstwo Komisji w Luksemburgu.


Rodzaje wizyt

Trzy podstawowe rodzaje wizyt to:


Wizyty informacyjne − ogólne

  • Wizyty przeznaczone są dla osób posiadających niewielką wiedzę na temat UE, jak również dla uczniów szkół średnich.
  • Program wizyty obejmuje ogólny wykład na temat roli Komisji Europejskiej jako organu wykonawczego UE (jeżeli to możliwe w języku ojczystym grupy), oraz następującą po nim sesję pytań i odpowiedzi.
  • Wizyty trwają 90 minut.

Wizyty informacyjne − szczegółowe

  • Wizyty przeznaczone są dla studentów oraz osób zainteresowanych konkretną tematyką.
  • Program wizyty obejmuje ogólny wykład na temat roli Komisji Europejskiej jako organu wykonawczego UE oraz następującą po nim prezentację dotyczącą konkretnego aspektu działalności UE, którym zainteresowana jest grupa.
  • Wizyty trwają 3 godziny.

Wizyty informacyjne − dostosowane do potrzeb grupy

  • Wizyty przeznaczone są dla dziennikarzy, przedstawicieli władz krajowych i lokalnych, stowarzyszeń biznesowych, grup zawodowych z sektora publicznego i prywatnego, związków zawodowych, środowisk akademickich, w tym również studentów studiów podyplomowych i doktorantów.
  • Program wizyty jest dostosowywany do zainteresowań grupy. Może obejmować wykład ogólny na temat roli Komisji Europejskiej jako organu wykonawczego UE oraz następujące po nim maksymalnie 4 prezentacje dotyczące konkretnych aspektów działalności UE. Prelegentami są urzędnicy Komisji zajmujący się kwestiami, których dotyczą prezentacje.
  • Wizyty trwają pół dnia lub cały dzień.

Jak zorganizować wizytę?

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń na zorganizowanie wizyty w Komisji trzeba z reguły czekać około 10 tygodni. Aby wypełnić formularz zgłoszeniowy online należy najpierw utworzyć konto ECAS .


Gdzie odbywają się wizyty?

W dziale wizyt informacyjnych Komisji Europejskiej w Brukseli – rue de la Loi 170, 1040 Bruksela (wejście do działu wizyt znajduje się przy Rue du Taciturne).

Ze względów bezpieczeństwa w budynkach Komisji nie organizujemy wycieczek z przewodnikiem.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Jak ulepszyć ten portal?

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?