Cesta

Návštěvnické centrum Evropské komise

Kdo může Komisi navštívit?

Skupiny v minimálním počtu 15 osob ve věku 15 a více let (např. žáci, studenti, odborníci, sociální partneři, ale i široká veřejnost).

Informační návštěvy organizuje Evropská komise i v Lucemburku français (fr) .


Typy informačních návštěv

Existují 3 základní druhy návštěv:

Všeobecné informační návštěvy

  • Jsou určené osobám, které ví o EU velmi málo nebo téměř nic (včetně středoškoláků).
  • Jedná se o všeobecné seznámení s úlohou Evropské komise v rámci EU formou přednášky (pokud je to možné, v jazyce příslušné skupiny), po které je vyhrazen čas na otázky a odpovědi.
  • Doba trvání: 90 minut.

Informační návštěvy se zaměřením na konkrétní problematiku

  • Jsou určené vysokoškolským studentům a konkrétním zájmovým skupinám.
  • Zahrnují krátký úvod na téma úlohy Evropské komise v rámci EU, po němž následuje přednáška o konkrétní oblasti politiky EU, která skupinu zajímá.
  • Doba trvání: 3 hodiny.

Informační návštěvy přizpůsobené potřebám zájemců

  • Jsou určené novinářům, zástupcům státní správy i místní samosprávy, představitelům obchodních sdružení, skupinám odborníků z veřejného i soukromého sektoru, odborářům a zástupcům akademické obce včetně postgraduálních studentů a doktorandů.
  • Program je přizpůsoben potřebám dané skupiny. Může to být například všeobecný úvod na téma úlohy Evropské komise, po němž následují až čtyři přednášky o konkrétních oblastech politiky EU, jež připravují úředníci Komise, kteří se danou oblastí zabývají.
  • Doba trvání: půl dne nebo celý den.

Jak se návštěvy sjednávají?

Vzhledem k velkému počtu zájemců je nutné, abyste nám dali vědět nejméně 10 týdnů předem. Předtím, než online vyplníte přihlášku, je nutné už mít vytvořen účet ECAS pdf - 120 KB [120 KB] български (bg) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) .

Návštěvy pro jednotlivce

Centrum pořádá návštěvy pro jednotlivce vždy ve čtvrtek ve 12.30. Jde o všeobecnou informační návštěvu.

Zájemci musejí mít s sebou pas nebo občanský průkaz.


Místo konání návštěv

Návštěvy se konají v návštěvnickém centru Evropské komise v Bruselu (adresa: rue de la Loi 170, 1040 Brusel, vchod do centra je z ulice Rue du Taciturne).

Z bezpečnostních důvodů nepořádáme prohlídky jednotlivých budov Komise.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit?

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?