Naršymo kelias

Papildomos priemonės

  • Spausdinimo versija 
  • Sumažinti šriftą 
  • Padidinti šriftą 

Profesionalūs vairuotojai

Dažniausios sunkvežimių, autobusų ir įmonių automobilių vairuotojų eismo nelaimių priežastys – nuovargis ir per didelis greitis. Eismo nelaimės pramoninėse šalyse yra pagrindinė žūčių darbe priežastis.

Vairavimo laikas

Sunkvežimis kelyjeDėl nuovargio įvyksta apie 20 % sunkiųjų komercinių transporto priemonių avarijų.

ES teisės aktais ribojamas profesionalių vairuotojų už vairo praleidžiamas laikas, jeigu visas maršrutas ar jo dalis driekiasi daugiau nei vienos ES valstybės narės teritorijoje.

Vairuotojas už vairo neturėtų praleisti daugiau kaip 9 valandas per dieną arba 56 valandas per savaitę. Po 4,5 valandos vairuotojai turi daryti bent 45 minučių pertrauką.

Pavojingų krovinių vežimas

ES uždraudė keliais vežti tam tikrus pavojingus krovinius, ypač sprogius.

Kitiems pavojingiems kroviniams ES yra nustačiusi minimalius pakavimo ir ženklinimo reikalavimus, be to, tokius krovinius vežančios transporto priemonės turi būti tam sukonstruotos ir pritaikytos.

Pagalbinė navigacinė įranga

ES finansavo pagalbinės navigacinės sistemos sunkiasvorėms krovinininėms transporto priemonėms kūrimą pagal projektą „Heavyroute“.

Ši sistema padės vairuotojams rasti greičiausią maršrutą, tinkamiausius kelius, tiltus ir tunelius (ne visi tiltai pakankamai patvarūs, kad išlaikytų sunkiasvores transporto priemones), atsižvelgiant į optimalias degalų sąnaudas ir minimalų poveikį aplinkai.

Perkrovos

Perkrauti sunkvežimius ne tik nesaugu, dėl to didėja ir kelių priežiūros sąnaudos, dėl susijusių priežasčių trikdomas eismas.

ES finansuotu projektu REMOVEpdf nagrinėta, kaip užtikrinti perkrovų prevencijos taisyklių laikymąsi, taikant judančių transporto priemonių svėrimo technologijas.

Daugiau šia tema

Naudingos nuorodos
Teisės aktai