Navigācijas ceļš

Citi rīki

  • Izdrukas versija 
  • Samazināt tekstu 
  • Palielināt tekstu  

Riteņbraucēji

Velobraukšana ir veselīgāka nekā braukšana ar auto, turklāt tā nerada troksni, piesārņojumu un sastrēgumus. Ievērojot elementāru piesardzību, proti, valkājot ķiveri un braucot pa veloceliņiem, ir iespējams samazināt traumu un negadījuma risku.

Vispārīgi noteikumi

VelosipēdistsDaži vienkārši aizsarglīdzekļi — bremzes, zvans un atstarotāji — ir obligāti visiem divriteņiem. Dažās ES dalībvalstīs ir ieviestas vēl citas prasības par redzamību, ķiverēm, bērnu sēdeklīšiem un minimālo vecumu, no kura atļauts braukt ar velosipēdu pa sabiedriskas lietošanas ceļiem.

Automašīnu konstrukcija

Uzlabojot vieglo auto un kravas automašīnu konstrukciju, iespējams samazināt risku, ka sadursmes gadījumā velosipēdisti vai gājēji gūs traumas. Piemēram, ieviešot vieglo automašīnu priekšgala īpašu tehnisko risinājumu un uzstādot nepārredzamo vietu atpakaļskata spoguļus kravas automašīnām, katru gadu būtu iespējams izglābt 2000 gājēju un riteņbraucēju dzīvību.

Projektā “APROSYS”pdf ir izstrādātas jaunas automašīnu priekšgala testēšanas metodes, ar kurām pārbauda, cik mašīna ir bīstama gājējiem un riteņbraucējiem. Šā projekta gaitā tika pārbaudīti arī laminēti materiāli, kas var saplaisāt, nezaudējot formu un nesalūstot pavisam. Šādi materiāli varētu būt ārkārtīgi noderīgi velosipēdistu ķiverēm. Ar projekta “WATCH-OVER” palīdzību tiek veicināta jaunas komunikācijas un sensoru tehnoloģijas izstrāde. Tā palīdzēs autovadītājiem laicīgi pamanīt riteņbraucējus un gājējus blīvas satiksmes apstākļos.

Satiksmes pārvaldība

Nodalot divriteņus no motorizētā autotransporta plūsmas, proti, izveidojot nepārtrauktus veloceliņus, iespējams samazināt automašīnu un velosipēdu sadursmju skaitu. Negadījumu risku un smaguma pakāpi iespējams samazināt, arī atsevišķās zonās nosakot braukšanas ātruma ierobežojumus (30 km/h).