Naršymo kelias

Papildomos priemonės

  • Spausdinimo versija 
  • Sumažinti šriftą 
  • Padidinti šriftą 

Dviratininkai

Važiuoti dviračiu sveikiau nei automobiliu, be to, tai padeda spręsti triukšmo, taršos ir spūsčių problemas. Paprastos saugumo priemonės – šalmas ir važiavimas dviračių takais – gali sumažinti pavojų susižeisti patekus į avariją.

Bendrosios taisyklės

DviratininkasKai kurie pagrindiniai saugos elementai – stabdžiai, skambutis ir atšvaitai – būtini visiems dviračiams. Kai kuriose ES šalyse yra papildomų taisyklių dėl matomumo, šalmų, vaikų sėdynių ir minimalaus amžiaus, nuo kurio galima važinėti keliais.

Transporto priemonių konstrukcija

Patobulinus lengvųjų automobilių ir sunkiasvorių transporto priemonių konstrukciją galima sumažinti užkliudytų dviratininkų ar pėsčiųjų sužalojimo riziką. Pavyzdžiui, dėl specialios konstrukcijos automobilių priekių ir galinio vaizdo veidrodėlių be aklosios zonos sunkvežimiuose kasmet būtų galima išsaugoti iki 2000 pėsčiųjų ir dviratininkų gyvybių.

Vykdant projektą APROSYSpdf sukurta naujų bandymų metodų transporto priemonės priekinės dalies susidūrimo su pėsčiuoju ar dviratininku poveikiui įvertinti. Taip pat tirtos lakštinės medžiagos, galinčios skilti, bet neprarasti formos ir nesubyrėti. Jos gali būti ypač tinkamos dviratininkų šalmams gaminti. Projektu WATCH-OVER skatinama kurti naujas ryšių ir vaizdo jutiklių technologijas, kurios padėtų vairuotojams sudėtingo eismo sraute pastebėti dviratininkus ir pėsčiuosius.

Eismo valdymas

Atskyrus dviračių ir motorinių transporto priemonių eismą ir nukreipus dviratininkus į nenutrūkstamas dviračių eismo juostas sumažinama automobilių ir dviratininkų susidūrimų. Nustačius lėto eismo zonas, kuriose leistinas greitis būtų labai apribotas (30 km/h), taip pat galima sumažinti eismo įvykių riziką ir sunkumą.