Navigācijas ceļš

Citi rīki

  • Izdrukas versija 
  • Samazināt tekstu 
  • Palielināt tekstu  

Drošākus ceļus motocikliem un mopēdiem!

Gan ērti, gan aizraujoši...

Motociklists pilsētas ielās Uz ielām un ceļiem parādās arvien vairāk motociklu un mopēdu (tos sauc arī par divriteņu mehāniskajiem transportlīdzekļiem). Pilsētās to izmantošana palīdz atvieglot satiksmes intensitāti un risināt autostāvvietu trūkumu, kā arī ietaupīt naudu, jo automašīnas uzturēšana izmaksā krietni dārgāk.
Motobraucēju loks ir visai plašs — no motociklistiem, kas savam jaudīgajam spēkratam ķeras pie ragiem vien brīvajā laikā, līdz jauniešiem un iestāžu darbiniekiem, kas ar skūteri ik dienas brauc uz augstskolu vai darbu. No 2001. līdz 2007. gadam motociklu skaits uz Eiropas ceļiem ir palielinājies par 34 %.

…tomēr neaizsargāti

Salīdzinājumā ar automašīnām motocikls vai mopēds ir nestabilāks un grūtāk pamanāms, turklāt vadītāja drošība nav tik augstā līmenī kā automašīnās. Tieši motobraucēju vidū ir nesamērīgi liels smagu un letālu negadījumu īpatsvars. Visbiežāk tie notiek cilvēka kļūdas dēļ.
2008. gadā vien bojā gāja vairāk nekā 6800 motobraucēju. Motobraucējiem kopumā letālo nelaimes gadījumu īpatsvars ir apmēram 17 %, lai gan viņi pārstāv tikai 2 % no ceļu satiksmes dalībniekiem. Katram trešajam avārijā cietušajam motobraucējam ir mazāk nekā 25 gadi, tomēr pat pusmūža motobraucēji nelaimes gadījumos iekļūst biežāk nekā tāda paša vecuma autobraucēji.

Jāuzlabo motociklu un mopēdu drošība

ES dara daudz, lai uzlabotu satiksmes, ceļu un transportlīdzekļu drošību, pievēršoties šādām jomām: