Naršymo kelias

Papildomos priemonės

  • Spausdinimo versija 
  • Sumažinti šriftą 
  • Padidinti šriftą 

Kad keliai motociklininkams ir mopedininkams būtų saugesni

Praktiški ir smagūs

Motociklininkas miesto gatvėje Gatvėmis važinėja vis daugiau motociklų ir mopedų – vadinamųjų dviračių motorinių transporto priemonių. Ypač miestuose jos – puikus būdas išvengti intensyvėjančio eismo, nepakankamų stovėjimo vietų ir brangaus automobilių išlaikymo problemų.
Dviračių motorinių transporto priemonių naudotojai labai įvairūs – tai ir galingais motociklais laisvalaikiu važinėjantys vairuotojai, ir kasdieniam susisiekimui mopedais besinaudojantys jaunuoliai bei profesionalai, ir kiti vairuotojai. Nuo 2001 iki 2007 m. motociklų Europos keliuose padaugėjo 34 %.

Pažeidžiami

Palyginti su automobiliais, dviratės motorinės transporto priemonės ne tokios stabilios, blogiau matomos, o jų vairuotojai – mažiau apsaugoti. Šių transporto priemonių dalis tarp žūtimi pasibaigusių ir rimtų eismo nelaimių, iš kurių dauguma įvyksta miestuose dėl žmogiškų klaidų, neproporcingai didelė.
Pavyzdžiui, 2008 m. motociklų ir mopedų avarijose žuvo ne mažiau kaip 6 800 jais važiavusių asmenų. Tai reiškia, kad motociklininkai ir mopedininkai, kurie sudaro tik 2 % kelių eismo dalyvių, pateko į maždaug 17 % visų žūtimi pasibaigusių eismo nelaimių. 1 iš 3 žuvusiųjų yra jaunesnis kaip 25 metų, tačiau ir vidutinio amžiaus motociklininkai bei mopedininkai į eismo nelaimes patenka dažniau nei to paties amžiaus automobilių vairuotojai.

Dviračių motorinių transporto priemonių saugos gerinimas

ES gerinant vairuotojų, kelių ir transporto priemonių saugą, daugiausia dėmesio skiriama: