Navigācijas ceļš

Citi rīki

  • Izdrukas versija 
  • Samazināt tekstu 
  • Palielināt tekstu  

Transportlīdzekļi

Neredzamo zonu spoguļi
Neredzamo jeb tā dēvēto aklo zonu spoguļi ļauj autovadītājiem labāk redzēt, kas atrodas automašīnai blakus. Parastajos spoguļos vadītāji ne vienmēr var saskatīt tieši līdzās esošus gājējus, riteņbraucējus un automašīnas, īpaši pagriežoties ap stūri.
Kravas nostiprināšana un nestandarta kravas
Pienācīgi nostiprinot kravu, tiek novērstas traumas cilvēkiem, transportlīdzekļu un īpašuma bojājums un satiksmes sastrēgumi izkritušas kravas dēļ.
Dienas gaitas lukturi
Dienas gaitas lukturi iedegas vienmēr, iedarbinot motoru. Pateicoties tiem, automašīnas ir daudz vieglāk pamanāmas uz ceļa.
Elektroniskās drošības sistēmas
Transportlīdzekli var aprīkot ar automatizētām drošības sistēmām, kas automašīnu padara "gudrāku". Tās ir transportlīdzekļiem paredzētas elektroniskas sistēmas, kas autovadītājam palīdz izvairīties no briesmām. Piemēram, tās iedarbina bremzes, ja automašīna atrodas pārāk tuvu kādam citam objektam, vai arī aktivizē brīdinājuma signālus, ja automašīna izbrauc no savas joslas.
Transportlīdzekļu tehniskā apskate
Automobolis, kuru pienācīgi uztur, kas ir pilnīgā darba kārtībā un atbilst visām drošības prasībām, retāk nokļūst ceļu satiksmes negadījumā.
Placeholder
Motocikli un mopēdi nenodrošina braucējiem tikpat lielu aizsardzību kā vieglās vai kravas automašīnas, jo tie nav tik stabili un droši.
Riepas
Nekvalitatīvas vai vecas riepas ar nodilušu protektora rievoto kārtu var izraisīt jūsu mašīnas slīdēšanu lietainā laikā vai bremzējot. Jaunas, kvalitatīvas riepas garantē optimālu saķeri ar ceļu, ļauj ietaupīt degvielu un samazināt troksni un izmešu daudzumu.
Transportlīdzekļu kategorijas
Drošības jostas
Drošības jostas ir visvienkāršākais un vislētākais paņēmiens, kā novērst traumas satiksmes negadījumā. Tās ir ierīkotas pilnīgi visās automašīnās, un to lietošanai nevajag nekādas īpašas tehnoloģijas. Kopš 2006. gada visā ES obligāti jāpiesprādzējas visās automašīnās.

Vairāk par šo jautājumu

Noderīgas saites