Navigācijas ceļš

Citi rīki

  • Izdrukas versija 
  • Samazināt tekstu 
  • Palielināt tekstu  

Kravas nostiprināšana un nestandarta kravas

Pienācīgi nostiprinot kravu, tiek novērstas traumas cilvēkiem, transportlīdzekļu un īpašuma bojājums un satiksmes sastrēgumi izkritušas kravas dēļ.

Kravas nostiprināšana

Pienācīgi nenostiprināta krava var izkrist, izjaukt transportlīdzekļa līdzsvaru un dažreiz pat izraisīt transportlīdzekļa apgāšanos un sadursmi ar citiem transportlīdzekļiem. Līdz pat 25% kravas automašīnu avāriju rodas tāpēc, ka nav pienācīgi nostiprināta krava. ES dalībvalstīm ir atšķirīgi noteikumi, un tādēļ transportētājiem ir grūti pārzināt obligātās prasības, ja jāšķērso vairākas valstis.

Sveicināti!

"Ir publicēts pārskatītais standarts EN 12195-1:2010 par spēku aprēķināšanu kravu nostiprināšanā, tāpēc pašlaik tiek pārskatītas vadlīnijas par kravu nostiprināšanu. Lūdzam to ņemt vērā, piemērojot šīs vadlīnijas."

Līdz ar to ES ir sagatavojusi vadlīnijas par kravas nostiprināšanupdf(9 MB) Izvēlieties saites tulkojumu .

Nestandarta krava

Ir ES tiesību akti par transportlīdzekļu maksimālo masu un gabarītiem autopārvadājumos. Lai vestu kravu, kas pārsniedz ierobežojumus, — t.s. nestandarta kravu —, ir vajadzīga īpaša atļauja, ko izdod reģionālas vai valsts iestādes. Dažādām valstīm ir atšķirīgi noteikumi un procedūras, kā šīs atļaujas iegūst. Var būt nepieciešams transportlīdzekļa eskorts, var nākties ievērot laika ierobežojums un noteiktu braukšanas ātrumu u.tml. Tas sarežģī transporta uzņēmumu darbu.

vadlīnijas par nestandarta kravupdf(2 MB) Izvēlieties saites tulkojumu 

Sk. arī Eiropas nolīgumu par bīstamu kravu starptautisku pārvadāšanu pa autoceļiem