Naršymo kelias

Papildomos priemonės

  • Spausdinimo versija 
  • Sumažinti šriftą 
  • Padidinti šriftą 

Vairuotojo pažymėjimas

Bendras vairuotojo pažymėjimas visoje ES

ES įdiegė suderinto pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą ir nustatė atitinkamus būtiniausius jo gavimo reikalavimus. Tai turėtų padėti užtikrinti, kad Europos keliuose nebūtų nesaugiai vairuojančių asmenų – kad ir kur jie būtų išlaikę vairavimo egzaminą.

Dėl to jūsų vairavimo teisė nepasikeis. Ir toliau galėsite vairuoti tokias pačias transporto priemones kaip anksčiau.

Keli standartiniai ES reikalavimai

Nuo 2013 m. sausio 19 d. visi ES šalyse išduodami vairuotojo pažymėjimai yra vienodo pavyzdžio. Pažymėjimai spausdinami ant kredito kortelės dydžio ir formos plastikinių kortelių.

Saugumas

Nustatytas suderintas administracinis vairuotojo pažymėjimo dokumento galiojimo laikotarpis – 10–15 metų motociklams ir lengviesiems automobiliams. Taip valdžios institucijos galės reguliariai atnaujinti vairuotojo pažymėjimo dokumentą, įtraukdamos naujų apsaugos elementų, kad būtų sunkiau jį suklastoti arba keisti jo duomenis. Dėl to pažymėjimo neturintiems ar tiems vairuotojams, iš kurių atimta teisė vairuoti, bus sunkiau apgauti savo ar kitos ES šalies valdžios institucijas.

Įdiegus naują Europos vairuotojo pažymėjimą apsaugoti ir pažeidžiami kelių eismo dalyviai, nes teisė vairuoti motociklus ir kitas dvirates variklines transporto priemones bus suteikiama laipsniškai. Laipsniškas teisės vairuoti suteikimas reiškia, kad vairuotojams pirmiausia reikės įgyti patirties su mažiau galinga dvirate transporto priemone, ir tik po to jie galės vairuoti galingesnes transporto priemones. Mopedai dabar priklauso atskirai kategorijai (AM).

Sveikatos tikrinimas

ES suderino ir tai, kaip dažnai sunkvežimių ir autobusų vairuotojai turi pasitikrinti sveikatą. Tokios patikros turi būti atliekamos kaskart jiems atnaujinant vairuotojo pažymėjimą.

Europos teisės aktai dėl vairuotojo pažymėjimųpdf

Vairuotojo pažymėjimai ES. Jo keitimas, atnaujinimas, DUK