Eismo taisyklės ir saugumas - Airija

Kuri taisyklė jus domina?

Užsisegti saugos diržus ir naudoti vaikų tvirtinimo sistemas PRIVALOMA (Direktyva 91/671/EEB su pakeitimais).

Važiuoti užsisegus saugos diržus neprivaloma:

  • asmenims, kurie naudoja neįgaliesiems skirtą diržą;
  • asmenims, turintiems gydytojo pažymą, kad dėl medicininių priežasčių jie neturėtų važiuoti užsisegę saugos diržus;
  • vairavimo instruktoriai arba egzaminuotojai per pamoką arba egzaminą;
  • policija (air. „Gardaí“) ir gynybinių pajėgų nariai darbo metu.

Vaikams nereikia tvirtinimo sistemų, jei:

  • jie važiuoja taksi ir jų ūgis mažesnis negu 150 cm arba svoris mažesnis negu 36 kg.

Airijoje šviesoforų šviesos signalai įsijungia tokia tvarka: žalias, geltonas, raudonas ir vėl žalias.

Raudonas signalas – kirsti „Stop“ liniją arba, jeigu jos nėra, pravažiuoti šviesoforą draudžiama.

Žalias signalas – važiuoti, jei kelias laisvas. Būkite atsargūs – praleiskite pėsčiuosius, jei sukate į kairę arba į dešinę.

Žalia rodyklė – galite važiuoti rodyklės kryptimi, jei tai saugu ir kelias laisvas, net degant raudonam šviesoforo signalui. Visada saugokitės skubios pagalbos transporto priemonių, vykstančių į įvykio vietą įsijungus mėlynus švyturėlius ir garso signalus.

Geltonas signalas – kirsti „Stop“ liniją arba, jeigu jos nėra, pravažiuoti šviesoforą draudžiama, nebent esate labai priartėję prie linijos arba šviesoforo ir sustoti būtų pavojinga.

Mirksintis geltonas signalas – galite važiuoti tik jei tai saugu ir, jei reikia, praleidę kitus eismo dalyvius.

Mirksinti geltona rodyklė – galite važiuoti rodyklės kryptimi, bet tik jei tai saugu ir praleidę kitus artėjančius eismo dalyvius.

Nesilaikantiems šviesoforo signalų gali būti skiriami 2 baudos taškai ir iki 120 eurų bauda arba 5 baudos taškai ir bauda, jeigu bausmę paskiria teismas.

Motociklai
Masė – iki 3,5 t

Standartiniai greičio apribojimai (nebent kelio ženklais nurodyta kitaip) (km/h)

Gyvenvietėse
Ne gyvenvietėse
Automagistralėse ir greitkeliuose

Lengvieji automobiliai ir furgonai su priekabomis
Masė – iki 3,5 t

Standartiniai greičio apribojimai (nebent kelio ženklais nurodyta kitaip) (km/h)

Gyvenvietėse
Ne gyvenvietėse
Automagistralėse ir greitkeliuose

Lengvieji automobiliai ir furgonai
Masė – iki 3,5 t

Standartiniai greičio apribojimai (nebent kelio ženklais nurodyta kitaip) (km/h)

Gyvenvietėse
Ne gyvenvietėse
Automagistralėse ir greitkeliuose

Sunkiasvorės krovininės transporto priemonės
didesnė negu 3,5 t

Standartiniai greičio apribojimai (nebent kelio ženklais nurodyta kitaip) (km/h)

Gyvenvietėse
Ne gyvenvietėse
Automagistralėse ir greitkeliuose

Autobusai

Standartiniai greičio apribojimai (nebent kelio ženklais nurodyta kitaip) (km/h)

Gyvenvietėse
Ne gyvenvietėse
Automagistralėse ir greitkeliuose
0,5 g/l

Eiliniams vairuotojams Maksimalios nuobaudos pripažintiems kaltais už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų – 5000 eurų ir (arba) 6 mėnesiai laisvės atėmimo.

0,2 g/l

Pradedantiesiems vairuotojams Maksimalios nuobaudos pripažintiems kaltais už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų – 5000 eurų ir (arba) 6 mėnesiai laisvės atėmimo.

0,5 g/l

Profesionaliems vairuotojams Maksimalios nuobaudos pripažintiems kaltais už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų – 5000 eurų ir (arba) 6 mėnesiai laisvės atėmimo.

Draudžiami narkotikai

Tetrahidrokanabinolis (kanapės)

Metamfetaminas

Ekstazis

Dabartiniame Kelių eismo įstatyme neminimos jokios konkrečios narkotinės medžiagos ir apie tai, ar vairuotojas vartojo narkotinių medžiagų sprendžiama iš policijos (air. „Garda“) įrodymų apie vairuotojo apsvaigimą bei kelių eismo saugos medicinos tarnybos pažymos dėl narkotinių medžiagų tyrimo. Kelių eismo įstatyme vartojamas terminas „narkotinė medžiaga“, į kurios sąvoką įeina alkoholis, narkotikai ir bet koks narkotikų arba narkotikų ir alkoholio derinys. Kelių eismo įstatyme nedaromas skirtumas tarp neteisėtų ir teisėtų narkotinių medžiagų, kurie gali būti parduodami kaip receptiniai arba nereceptiniai vaistai.

Esminis elementas yra gebėjimo vairuoti vertinimas, o ne narkotinės medžiagos teisinis statusas.

Šiuo metu medicinos tarnyba tiria, ar žmogaus organizme yra šių narkotikų arba narkotikų kategorijų:

  • kanabinoidų,
  • opiatų,
  • benzodiazepinų,
  • amfetaminų,
  • metamfetaminų,
  • kokaino,
  • metadono.

Airijoje važiuojama kairiąja kelio puse.

Automagistralės

  • Galima važiuoti tik tiesiai. Sukti arba važiuoti atbulomis draudžiama.
  • Privaloma važiuoti tokiu greičiu ir taip, kad nebūtų trukdoma kitiems automagistralės eismo dalyviams.
  • Draudžiama važiuoti ne važiuojamąja automagistralės dalimi, pavyzdžiui, kelkraščiu, išskyrus ekstremaliąsias situacijas.
  • Automagistralėse draudžiama sustoti arba stovėti, nebent transporto priemonė sugenda arba sustoti liepia policija (air. „Garda“).
  • Jeigu didžiausias leidžiamas greitis yra didesnis negu 90 km/h, transporto priemonėmis, kurioms didžiausias leidžiamas greitis yra 90 km/h, draudžiama važiuoti automagistralės juosta, kuri yra arčiausiai skiriamosios juostos (dešiniausia juosta).
  • Automagistralėje draudžiama įlaipinti arba išlaipinti keleivius.
  • Privaloma laikytis kairės automagistralės juostos, išskyrus atvejus, kai lenkiama.

Žiedai

Pagal taisykles įvažiuoti į žiedą privaloma sukant į kairę. Žiede privaloma elgtis kaip sankryžoje ir duoti kelią žiede jau esantiems eismo dalyviams (atvažiuojantiems iš dešinės). Kairiąja kelio puse neįpratusiems vairuoti asmenims važiuoti žiedu gali būti ypač pavojinga (vairuotojai turėtų būti itin atsargūs).

DviračiaisRekomenduojama, bet neprivaloma
MopedaisVairuotojams ir keleiviams galinėje sėdynėje privaloma dėvėti tinkamai užsegtą apsauginį šalmą. Patariama visada vairuoti įsijungus artimąsias žibintų šviesas. Reikėtų dėvėti ryškius drabužius, kad kiti eismo dalyviai aiškiai matytų mopedų vairuotojus ir keleivius ant galinės sėdynės.
Motociklais su priekaba ir be josVairuotojams ir keleiviams galinėje sėdynėje privaloma dėvėti tinkamai užsegtą apsauginį šalmą. Patariama visada vairuoti įsijungus artimąsias žibintų šviesas. Reikėtų dėvėti ryškius drabužius, kad kiti eismo dalyviai aiškiai matytų mopedų vairuotojus ir keleivius ant galinės sėdynės.
Lengvaisiais ir sunkiaisiais triračiaisŠios transporto priemonės priskiriamos B kategorijai ir Kelių eismo saugos tarnyba labai rekomenduoja vairuotojams važiuoti su šalmu ir kita apsaugine įranga.
Lengvaisiais ir sunkiaisiais keturračiaisŠios transporto priemonės priskiriamos B kategorijai ir Kelių eismo saugos tarnyba labai rekomenduoja vairuotojams važiuoti su šalmu ir kita apsaugine įranga.
Vairuotojams negalima naudotis mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangosVairuotojui naudojantis mobiliuoju telefonu rizika padaryti avariją yra keturis kartus didesnė ir jam gali būti skirta iki 2000 eurų bauda.
Vairuotojai gali naudotis mobiliuoju telefonu su laisvų rankų įrangaNerekomenduojama
Šviesiuoju paros metu privaloma važiuoti su įjungtais dienos žibintaisVisuose naujuose automobiliuose privalo būti dienos žibintai (privaloma nuo 2011 m.)
Saugos priemonės dviratininkamsSaugos priemonės dviratininkams, pvz., šalmai, šviesą atspindinčios liemenės, nėra privalomos. Tačiau aktyviai skatinama jas naudoti. Privalomas skambutis, baltas žibintas priekyje ir raudonas žibintas gale.

Atsakomybės ribojimo pareiškimas

Šį kelių eismo saugumo ir eismo taisyklių turinį pateikia nacionalinės valdžios institucijos pagal Direktyvos (ES) 2015/413 8 straipsnio 1 dalį. Europos Komisija neprisiima atsakomybės už šį turinį ar jo tikslumą. Tiksliausią ir naujausią informaciją rasite nacionalinėse interneto svetainėse, kuriose galite rasti informacijos ir apie kitas nacionalines taisykles, susijusias su pagal laiką skaičiuojamais mokesčiais (vinjetėmis), išmetamųjų teršalų lipdukais ir kelių rinkliavomis.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

Eismo taisyklės ir saugumas

Paskutinį kartą tikrinta 2023-06-12
Pasidalyti šiuo puslapiu