EIROPAS KOMISIJA

Mājaslapa

Jūsu pasažiera tiesības,
ceļojot ar gaisa transportu

Satura sadaļas augša
Lidojums atlikts uz ilgu laiku

Lidojums atlikts uz ilgu laiku

Jums ir tiesības saņemt aprūpi no aviosabiedrības (tālruņa zvanu, dzērienus, ēdienu, izmitināšanu, transportu uz izmitināšanas vietu), ja:

  • lidojumi ir atlikti uz divām stundām vai ilgāku laika periodu un lidojumu attālums ir 1500 km vai mazāks;
  • lidojumi ir atlikti uz trim stundām vai ilgāku laika periodu un lidojumi ir ilgāki un tiek veikti Eiropas Savienības robežās vai lidojumi tiek veikti uz citām valstīm un attālums ir 1500-3500 km;
  • lidojumi ir atlikti uz četrām stundām vai ilgāku laika periodu un lidojumu attālums ir lielāks par 3500 km uz valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Ja lidojums tiek atlikts uz vairāk nekā piecām stundām un jūs izlemjat ceļojumu neturpināt, jums ir tiesības saņemt arī kompensāciju par biļeti, kā arī tikt nogādātam atpakaļ uz vietu, kur sākotnēji sākāt ceļojumu.

Ja ierodaties galamērķī ar nokavēšanos, jo lidojums aizkavējas trīs stundas vai vēl ilgāk, jums var būt tiesības saņemt kompensāciju, kas identiska tai, ko piedāvā reisa atcelšanas gadījumā, ja vien aviokompānija nepierāda, ka kavēšanos izraisījuši ārkārtēji apstākļi. Turklāt aviokompānijas var tikt sauktas pie atbildības par kaitējumiem, kas radušies kavēšanās rezultātā.

Satura sadaļas apakša

Vai lidojums tika atcelts? Izveidot grāmatzīmi un kopīgot

Kā rīkoties, ja uzskatāt, ka ir pārkāptas jūsu pasažiera tiesības?

Ja uzskatāt, ka jūsu tiesības saskaņā ar tiesību aktiem par gaisa kuģu pasažieru tiesībām ir pārkāptas:


  • vispirms sazinieties ar aviosabiedrību vai — a prasības ir saistītas ar personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām — ar lidostu;
  • ja viņu atbilde jūs neapmierina, varat iesniegt sūdzību kādā no Valsts izpildiestādē (VII).

PIEZĪME: sūdzības ir jāiesniedz tajā valstī, kurā ir noticis incidents.