EUROPOS KOMISIJA

Pradžios tinklalapis

Jūsų keleivio teisės
keliaujant oro transportu

Turinio viršus
Skrydžio atidėjimas ilgam laikui

Skrydžio atidėjimas ilgam laikui

Jūs turite teisę į oro transporto įmonės rūpinimąsi (telefono skambutį, gaiviuosius gėrimus, maitinimą, apgyvendinimą, transportą iki apgyvendinimo vietos), jei skrydis atidedamas:

  • ne mažiau kaip dviems valandoms, kai skrydžio atstumas iki 1 500 km;
  • ne mažiau kaip trims valandoms, kai skrydžio atstumas didesnis kaip 1 500 km Europos Sąjungos viduje, ir visiems kitiems skrydžiams nuo 1 500 iki 3 500 km atstumu;
  • ne mažiau kaip keturioms valandoms skrydžiams virš 3 500 km atstumu už Europos Sąjungos ribų.

Jei skrydis atidedamas daugiau nei 5 valandoms, ir Jūs nusprendžiate nebetęsti savo kelionės, Jūs taip pat turite teisę susigrąžinti pinigus už bilietą ir būti nuskraidinti į tą vietą, iš kurios pradėjote savo kelionę.

Jei į galutinę paskirties vietą atvykstate pavėlavę tris ar daugiau valandų, galite gauti tokio pat dydžio kompensaciją, kokia yra išmokama anuliavus reisą, nebent oro transporto įmonė gali įrodyti, jog vėlavimo priežastis yra ypatingos aplinkybės. Be to, oro transporto įmonei gali tekti atlyginti žalą, patirtą dėl atidėto skrydžio.

Turinio apačia

Skrydis atšauktas? Žymėti ir dalytis

Ką turėtumėte daryti, jei manote, kad jūsų keleivio teisės pažeistos?

Jei manote, kad Jums oro transporto keleivių teises reglamentuojančių teisės aktų suteiktos keleivio teisės buvo pažeistos:PASTABA: skundai turėtų būti teikiami toje šalyje, kurioje įvyko incidentas.