KKK

Miks korraldab Euroopa Komisjon aruka liikuvusega seotud üleeuroopalise eri transpordiliike hõlmava reisiplaneerija konkursi?

Kiimamuutused, suurenevad liiklusummikud ja kütusekulud sunnivad meid leidma nutikamaid reisimisvõimalusi. Ühe reisi jooksul eri transpordiliikide kasutamine ehk nn multimodaalne reisimine on üks sellistest lahendustest. See ei ole parem mitte üksnes keskkonna seisukohalt (kasutades puhtamaid transpordiliike kui autod, nt ühistransporti, sh raudteid), vaid see säästaks ka meie rahakotti.

Eri transpordiliike hõlmav reisimine on juba olemuslikult palju keerukam. Veebipõhised reisiplaneerijad aitavad reisijatel kavandada oma teekonna punktist A punkti B (parimal juhul uksest ukseni), kombineerides erinevaid transpordiliike, nende graafikuid ja isegi hindu.

Konkursi eesmärk on tõsta teadlikkust vajadusest arendada üleeuroopalisi reisiplaneerijaid ja näidata, mille poolest need oleksid inimestele kasulikud.

KKK hääletamise kohta

Milliste kriteeriumide põhjal peaksin otsustama, kelle poolt hääletada?

Hinnake reisiplaneerija kasutamise lihtsust, kas see leidis teile sobiva teekonna või mitte ja kui mitte, siis kas selgitati ka põhjust? Kas saate selle abil pileteid veebis reserveerida ja/või osta? Kas keelte valik on piisav? Võiksite ka kaaluda, kas soovitaksite seda reisiplaneerijat sõbrale, kellel on vaja kavandada oma reisi läbi Euroopa?

Kuidas hääletada?

Otsustage, millist reisiplaneerijat kaardil te eelistate ja klõpsake selle kirjelduse juures olevat hääletamisnuppu. Siis sisestage oma e-posti aadress selleks ettenähtud väljale. Vastuseks saadetakse teile e-kiri ning oma hääle aktiveerimiseks tuleb teil sellele e-kirjale vastata. Teie e-posti aadressi ei avaldata, seda kasutatakse ainult automaatse või korduva hääletamise võimaluse välistamiseks. Kuna iga hääl on seotud e-posti aadressiga, läheb iga e-posti aadress arvesse ainult üks kord.

Kes võivad hääletada?

Hääletada võivad kõik, kes soovivad muuta reisimist kogu ELi ulatuses lihtsamaks ja säästvamaks.

Kuidas valitakse konkursi võitja?

Iga hääl loeb! Kui kõik hääled on kogutud, loetakse need kokku. Kaks suurima häälearvuga kandidaati ongi võitjad.

Kui kaua saab hääletada?

E-hääletamine kestab 5. detsembrist 2011 kuni 13. jaanuarini 2012, seega tuleb oma hääl anda enne 13. jaanuari 2012 keskööd (Kesk-Euroopa aja järgi).

Millal tehakse teatavaks võitjad?

Võitjad kuulutatakse välja Brüsselis veebruaris 2012.

Mis on auhinnaks?

Mõlemas kategoorias (reisiplaneerijad ja ideed) kutsutakse kaks parimat arukaid transpordisüsteeme käsitlevale maailmakongressile Viinis (22.–26. oktoober 2012, sissepääsu-, reisi- ja majutuskulud kaetakse), kus nad saavad Euroopa Komisjoni boksis oma planeerijaid ja ideid tutvustada.

Mis saab, kui konkurss tühistatakse või lükatakse edasi?

Konkursi korraldajad ei vastuta ettenägematutel põhjustel hääletuse tühistamise, edasi lükkamise või muutmise eest ning samuti ei vastuta nad häälte edastamise käigus mis tahes varguste, kaotuste, viivituste või kahjude eest. Lisaks võivad nimetatud kuupäevad muutuda organisatsioonilistel põhjustel või ettenägematute olukordade tõttu.

Käesolevate eeskirjadega täielik nõustumine on hääletusel osalemise eeldus.

Kas mu isikuandmed on kaitstud?

FAQ on the competition

Who can participate in the competition?

The competition is primarily for travel planning, travel management and travel operating stakeholders (local authorities, transport organisations, etc.) active in the European Union and for people in the European transport industry as they are more likely to have developed these planners. However, any EU citizen or resident is free to submit an idea.

Who will be in the jury?

The jury for the ‘best ideas’ contest will be selected by the European Commission’s Mobility and Transport DG. It will be composed of EU officials and representatives of major ITS stakeholders.

What criteria will the ideas be judged on?

 For the first category (operational European multimodal journey planners) a pre-selection of planners prior to the public vote will be done by the European Commission based on the following criteria:

  • number of years/months in operation;
  • number of European countries covered by the planner;
  • number and type of transport modes covered by the planner;
  • quantified usage of the planner;
  • future potential of the planner.

For the second category of submissions (‘ideas’), the jury will evaluate and judge the proposals according to the following criteria:

  • technical and operational feasibility;
  • potential impact on the industry/services of multi-modal travel planners;
  • potential user acceptance;
  • innovation level;
  • social impact.

What level of detail has to be presented in the ideas?

 Refer to the form for more details.

Viimati muudetud: 15/01/2013 | Üles