Časté otázky

Proč Evropská komise organizuje soutěž inteligentní mobility v souvislosti s evropskými multimodálními plánovači cest?

Problémy související se změnou klimatu, rostoucí dopravní zácpy a ceny paliv nás tlačí k tomu, abychom hledali inteligentnější způsoby cestování. Součástí řešení je používání různých druhů dopravy během jedné cesty neboli „multimodální cestování“. Tato možnost může nejen přispět k ochraně životního prostředí (používáním čistších dopravních řešení, než jsou soukromé vozy, jako je například veřejná doprava nebo železnice), ale může být také vstřícnější k naší peněžence.

Multimodální cestování je svým charakterem komplexnější. On-line plánovače cest mohou cestujícím pomoci naplánovat cestu z bodu A do bodu B (v ideálním případě od jedněch dveří k druhým) s využitím různých dostupných druhů dopravy, jejich jízdních řádů a cestovného.

Cílem této soutěže je zvýšit povědomí o potřebě dále vyvíjet evropské plánovače cest a poukázat na výhody, které občanům přinesou.

Časté otázky o hlasování

Jaká kritéria mám při hlasování zvažovat?

Vyhodnoťte snadnost používání plánovače, zda pro vás dokázal najít trasu a pokud ne, vysvětlil proč? Nabízí možnost rezervovat jízdenky anebo je zakoupit online? Je k dispozici v řadě praktických jazyků? Můžete také zvážit, zda byste plánovač doporučili příteli, který si potřebuje naplánovat cestu po Evropě.

Jak mohu hlasovat?

Na mapě vyberte plánovač, který se vám líbí, a vyberte tlačítko „Hlasovat“ vedle jeho popisu. Potom do poskytnutého pole napište svou e-mailovou adresu. Na základě toho vám přijde e-mail a pro aktivaci hlasu musíte na tento e-mail reagovat. Vaše e-mailová adresa nebude prozrazena a bude použita pouze k zamezení automatického nebo opakovaného hlasování. Každý hlas je spojen s e-mailovou adresou a každá e-mailová adresa bude počítána pouze jednou.

Kdo může hlasovat?

Svůj hlas může použít každý, kdo si přeje jednodušší a udržitelnější cestování po EU.

Jak bude vybrán vítěz?

Počítá se každý hlas! Po obdržení budou všechny hlasy sečteny výhradně elektronicky. Zvítězí dva plánovače s nejvyšším počtem hlasů.

Dokdy je možné hlasovat?

Elektronické hlasování běží od 5. prosince 2011 do 13. ledna 2012, takže svůj hlas musíte použít do 13. ledna 2012 (do půlnoci CET).

Kdy se dozvíme, kdo zvítězil?

Vítězové budou oznámeni v Bruselu v únoru 2012.

Jaká je cena?

Nejlepší dva účastníci v každé kategorii (plánovače cest a nápady) obdrží pozvání (s úhradou vstupu a nákladů na cestu a ubytování), aby se zúčastnili světového kongresu ITS ve Vídni (ve dnech 22. až 26. října 2012), kde budou moci prezentovat své plánovače či nápady u stánku Evropské komise.

Co se stane, když bude soutěž zrušena nebo odložena?

Organizátoři nenesou odpovědnost za zrušení, odložení nebo změnu hlasování z důvodu nepředvídaných okolností, ani za jakoukoli krádež, ztrátu, zpoždění či poškození během přenosu hlasů. Data uvedená výše mohou být z organizačních důvodů nebo kvůli nepředvídaným okolnostem změněna.

Účastí na hlasování potvrzujete, že tato pravidla plně přijímáte.

Jsou chráněny mé osobní údaje?

FAQ on the competition

Who can participate in the competition?

The competition is primarily for travel planning, travel management and travel operating stakeholders (local authorities, transport organisations, etc.) active in the European Union and for people in the European transport industry as they are more likely to have developed these planners. However, any EU citizen or resident is free to submit an idea.

Who will be in the jury?

The jury for the ‘best ideas’ contest will be selected by the European Commission’s Mobility and Transport DG. It will be composed of EU officials and representatives of major ITS stakeholders.

What criteria will the ideas be judged on?

 For the first category (operational European multimodal journey planners) a pre-selection of planners prior to the public vote will be done by the European Commission based on the following criteria:

  • number of years/months in operation;
  • number of European countries covered by the planner;
  • number and type of transport modes covered by the planner;
  • quantified usage of the planner;
  • future potential of the planner.

For the second category of submissions (‘ideas’), the jury will evaluate and judge the proposals according to the following criteria:

  • technical and operational feasibility;
  • potential impact on the industry/services of multi-modal travel planners;
  • potential user acceptance;
  • innovation level;
  • social impact.

What level of detail has to be presented in the ideas?

 Refer to the form for more details.

Poslední aktualizace: 15/01/2013 | Začátek stránky